papuasi-vikoristovuyut-tekhnologiyu-blokcheyna-dlya-identifikatsiyi-tvarin-scho-ne-tak-z-ukrayinoyu

Папуаси використовують технологію блокчейна для ідентифікації тварин: що не так з Україною

 • 12001 переглядiв

КИЇВ. 24 квітня. УНН. У Папуа-Новій Гвінеї тестують нову систему ідентифікації тварин, зокрема свиней, яка повідомляє споживачам повну інформацію про походження, годівлю та вакцинацію. Про це повідомляє продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (ФАО), передає УНН.

Підтвердження якості продукції дозволить цій країні вийти на новий рівень міжнародної торгівлі, де зростаючий попит на свинину відкриває нові можливості для експорту.

Міжнародний союз електрозв'язку разом з ФАО працює над створенням системи розподіленого реєстру, більш відомої як система на основі блокчейн, що дозволяє відстежувати тварин, а споживачам - надавати гарантію покупки завдяки підтвердженню інформації про придбаних свиней.

За допомогою цієї системи фермери з Папуа-Нової Гвінеї зможуть реєструвати важливу інформацію про своїх тварин, в тому числі їх походження, чим їх годували, коли він хворіли і якими препаратами їх лікували. До впровадження цієї системи у споживачів не було можливості перевірити ці відомості.

Застосування нової системи супроводу надзвичайно важливе для забезпечення довіри з боку споживачів, а також розширення фермерами ринку і отримання справедливого доходу на вкладені ними кошти, кажуть фахівці.

Використовуючи мітки радіочастотної ідентифікації і додаток для смартфона, фермери зможуть вести електронну історію того, як вони розводили своїх свиней, показуючи, наприклад, що відгодовували своїх тварин солодкою картоплею або що проводили необхідну вакцинацію.

Зараз система проходить пілотні випробування в Дживаці, де місцеві жителі з ентузіазмом включилися в тестування цієї ініціативи. На наступних етапах проекту буде потрібно доопрацювати додаток і поширити його серед ширшої групи фермерів.

Тим часом Україна не може закріпити навіть базову (обов'язкову) ідентифікацію тварин, не кажучи вже про блокчейн і реєстрацію даних походження.

Відповідний законопроект про обов'язкову ідентифікацію всіх тварин України був зареєстрований в серпні 2018 року. З тих пір Рада чотири рази відкладала його розгляд. А рейтингове голосування за документ, що відбулося 17 січня, було провалено через відсутність багатьох депутатів, в тому числі від "опікунів корів" - "Радикальної партії Олега Ляшка" (РПЛ) і "Опозиційного блоку".

Раніше УНН повідомляв, що в Україні зареєстровано лише 4 млн голів худоби. При цьому немає реєстрації диких тварин.

Що стосується домашніх і безпритульних тварин, то в минулому році в столиці було чиповано всього 36 тварин, в цьому році - 19.

Українські Національні Новини

Політика