potentsiyna-viyskova-operatsiya-rosiyi-vklyuchatime-viyskovi-diyi-v-chornomu-mori-glava-mzs

Потенційна військова операція Росії включатиме військові дії в Чорному морі – глава МЗС

 • 12155 переглядiв

КИЇВ. 29 листопада. УНН. Потенційна військова операція, яку Росія може здійснити проти України, включатиме великий сегмент військових дій у Чорному морі. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу для іноземних журналістів у понеділок, передає кореспондент УНН.

Цитата

“Потенційна військова операція, зроблена Росією, включатиме великий сегмент військових дій у Чорному морі. Тому Румунія та інші чорноморські партнери, на наш погляд, повинні бути так само стурбовані планами Росії, як і Україна, і бути прихильні стримуванню Росії, як і ми. Це наша спільна проблема", - сказав міністр.

Деталі

За словами Кулеби, агресивна поведінка Росії - це проблема не тільки України, але і її найближчих сусідів і партнерів.

Він зазначив, що Румунія послідовно підтримувала Україну у війні з Росією з 2014 року, і Україна цінує цю підтримку.

"Ми розраховуємо на тісну співпрацю над визначенням заходів і кроків, які можна зробити. Але ми також розраховуємо на активну позицію Румунії як в НАТО, так і в ЄС, коли в Брюсселі будуть проходити дискусії про те, як запобігти найгіршому сценарію розвитку подій і які кроки слід зробити для його досягнення", — додав міністр.

Що було раніше

Як писав УНН, раніше Кулеба назвав "найгірший сценарій" у ситуації з російськими військами біля українського кордону.

Контекст

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що Росія готується до нападу на країну в кінці січня або початку лютого 2022 року.

Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські і бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі і Маріуполі Донецької області і вторгнення через сусідню Білорусь.

При цьому він зазначив, що таким атакам передуватиме серія психологічних операцій, які вже зараз проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися, включаючи протести проти вакцинації від COVID-19 і міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі.

Україна, зі свого боку, в додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряного, протиракетного і безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї "Патріот" і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.

Новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.

Іноземні ЗМІ повідомили про стягування російських військових до кордону з Україною ще наприкінці жовтня.

Тиждень тому аналітики Conflict Intelligence Team повідомили про рекордне скупчення російських військ на українському кордоні. Дані свідчать про те, що чисельність військ і техніки може зрости найближчим часом.

Тим часом, за інформацією The New York Times, адміністрація президента США Джо Байдена зосереджується на дипломатичних каналах, щоб стримувати президента Росії Володимира Путіна від агресивних дій щодо України.

Українські Національні Новини

Політика