pravo-veto-u-yes-poki-scho-zalishitsya-popri-obgovorennya-politico

Право вето у ЄС поки що залишиться попри обговорення - Politico

 • 167628 переглядiв

КИЇВ. 21 вересня. УНН. Міністри у справах ЄС країн-членів блоку після обговорення напередодні сигналізували у кращому випадку лише про "обмежений прогрес" у найближчі місяці щодо переходу на голосування більшістю у ключових сферах. Тож, не треба чекати, що найближчим часом ЄС позбавить країни права вето, інформує Politico, пише УНН.

Деталі

Після зустрічі міністрів у справах ЄС у Брюсселі у вівторок міністр у європейських справах Чеської Республіки, яка нині головує в ЄС, Мікулаш Бек сказав, що до кінця року він передбачає лише "обмежений прогрес" у цьому питанні. "Я не надто оптимістичний, - сказав він, - але не думаю, що дебати програно".

В останні місяці багато з найбільших держав ЄС підтримали рух за реформування процесу ухвалення рішень у ЄС. У центрі обговорення - правило одностайності ЄС, яке означає, що кожна країна має погодитися, перш ніж блок зможе ухвалити рішення з таких питань, як зовнішня політика чи податкові правила. Хоча ця структура допомагає ЄС виступити єдиним фронтом, вона також уповільнила або зупинила рух по цілій низці важливих питань, від санкцій щодо росії до ставок корпоративного податку, відзначає видання.

Багато хто, як повідомляється, також пов'язує реформу ухвалення рішень із розширенням ЄС на схід, щоб включити нових членів, таких як Україна чи Молдова. "Мені здається політичним фактом, що для багатьох держав-членів існує зв'язок між реальним розширенням та змінами в ухваленні рішень", - сказав Бек журналістам після зустрічі у вівторок.

Поки це питання обговорюється, Бек вказав на практичну реальність: зміни даються важко.

Проте, за його словами, "є певна надія, що ми зможемо досягти певного прогресу" під час головування Чехії, яке триватиме до кінця року.

Доповнення

Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель у червні зазначив, що ЄС повинен переглянути процес ухвалення рішень - з обговоренням можливості відмови від одностайності з питань зовнішньої політики.

Канцлер ФРН Олаф Шольц тоді також заявив, що ЄС більше не може дозволити собі вето окремих країн у зовнішній політиці.

Як повідомлялося, у ЄС розглядають механізм (passerelle clauses), який дозволяє країнам ЄС переходити від одностайності до голосування більшістю у Раді ЄС без необхідності зміни договорів ЄС.

Українські Національні Новини

Новини Світу