provedennya-radi-rosiya-nato-ye-vazhlivim-krokom-dlya-yevropeyskoyi-bezpeki-borrel

Проведення ради Росія-НАТО є важливим кроком для європейської безпеки – Боррель

 • 19529 переглядiв

КИЇВ. 22 грудня. УНН. Пропозиція НАТО провести Раду НАТО-Росія у відповідь на проекти договорів про європейську безпеку, опубліковані Росією минулого тижня, є важливим кроком. Про це пише УНН із посиланням на заяву голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля, передає УНН.

Цитата

“Пропозиція НАТО провести Раду НАТО-Росія у відповідь на проекти договорів про європейську безпеку, опубліковані Росією минулого тижня, є важливим кроком. НАТО відіграє ключову роль у забезпеченні миру в Європі. ЄС прагне працювати разом зі своїми союзниками, а також зі своїми партнерами над вирішенням сьогоднішньої безпекової ситуації на нашому континенті”, — йдеться у заяві голови дипломатії.

Деталі

Зокрема, Боррель зазначив, що Європейський Союз повністю відданий безпеці в Європі, заснованій на ключових принципах ненападу та поваги до національного суверенітету та територіальної цілісності. За його словами, сьогодні безпека Європи перебуває під загрозою.

“Дії Росії, зокрема незаконна анексія Криму, її роль у розпалюванні конфлікту на сході України, а також її дії у регіонах Південної Осетії та Абхазії, у придністровському регіоні та в її підтримці режиму Лукашенка, призвели до серйозного погіршення ситуації з безпекою у Європі. Нещодавно нарощування військової могутності Росії на її кордонах з Україною та в незаконно анексованому Криму створило нові загрози та побоювання вторгнення”, — зазначив Боррель.

Також він вважає, що будь-яка реальна дискусія про безпеку в Європі має ґрунтуватися на зобов’язаннях ОБСЄ та ООН — справжніх стовпах архітектури європейської безпеки — і не призводити до їх розмивання. Таке обговорення має бути всеосяжним і враховувати занепокоєння та інтереси всіх зацікавлених сторін. ЄС буде взаємодіяти як із США, так і з НАТО, щоб забезпечити представлення його інтересів у будь-яких можливих дискусіях із Росією з питань європейської безпеки.

“Разом із партнерами та союзниками ЄС ясно дав зрозуміти, що рішуче реагуватиме на будь-які подальші порушення суверенітету України. Водночас ЄС вважає, що діалог, переговори та співпраця є єдиними засобами для подолання розбіжностей та встановлення миру”, — додав він.

Нагадаємо

Раніше Боррель заявляв, що Євросоюз має бути учасником запропонованих Росією переговорів щодо вироблення правових гарантій безпеки у Євроатлантичному регіоні.

Контекст

Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

Минулого тижня Росія направила США і НАТО пропозиції щодо безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.

У Держдепартаменті США вказали, що Сполучені Штати планують почати переговори з Росією про гарантії європейської безпеки в січні, щоб знизити напруженість навколо України, викликану розміщенням російських військових на її кордоні.

Українські Національні Новини

Політика