sogodni-tse-nelegali-a-zavtra-diversanti-kuleba-poyasniv-nebezpeku-spetsoperatsiyi-lukashenka-ta-putina

Сьогодні це нелегали, а завтра - диверсанти: Кулеба пояснив небезпеку “спецоперації” Лукашенка та Путіна

 • 13697 переглядiв

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Штучно створена на польсько-білоруському кордоні так звана “мігрантська криза” менше всього загрожує Україні притоком нелегальних мігрантів. Небезпека в іншому. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі “Сніданку з 1+1”, пише УНН.

Цитата:

“Менше вона ("мігрантська криза“ — ред.) небезпечна тим, що мігранти потраплять (на територію України — ред.), тому що їх все одно можна затримати і повернути в країну, з якої вони прийшли. Але сам факт використання кордону для нелегального, таємного перетину — сьогодні цим користуються мігранти, а завтра цим можуть скористатись якісь диверсійні групи, які заходять в Україну за російським наказом, наприклад, з Білорусі, для того, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні”, — сказав міністр.

Деталі

Він повідомив, що Україна наразі працює з партнерами, зокрема у форматі Люблінського трикутника, щоб протидіяти цій “спецоперації Путіна та Лукашенка”.

Окрім того, Кулеба пояснив факт того, що українсько-білоруський кордон раніше не укріплювався тим, що, на його думку, в Україні ніколи не було жодної людини, яка могла б собі уявити ситуацію коли Білорусь стане загрозою для України.

Контекст

8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони лунали з польського боку.

У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.

10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС. Потім було ще кілька спроб штурму. 16 листопада мігранти агресивно поводилися, підійшовши впритул до кордону, кидали каміння в польських силовиків, поранивши кількох.

Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.

Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС. 

У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.

Українські Національні Новини

Політика