u-dbr-stvoryat-pidrozdil-yakiy-zaymatimetsya-spravami-maydanu

У ДБР створять підрозділ, який займатиметься справами Майдану

 • 9649 переглядiв

КИЇВ. 30 жовтня. УНН. В Державному бюро розслідувань буде створено окремий підрозділ, який працюватиме над розслідуванням злочинів, пов’язаних з масовими протестами у 2013-2014 років. До нового підрозділу планують залучати слідчих ГПУ, які працювали над справами Майдану. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу ДБР.

"У центральному апараті Державного бюро розслідувань буде створено окремий підрозділ, який працюватиме над розслідуванням злочинів, пов’язаних з масовими протестами у 2013-2014 роках", - йдеться в повідомленні.

Директор ДБР Роман Труба вважає, що потрібно ефективно інтегрувати слідчих ГПУ, які працювали над справами Майдану до нового підрозділу ДБР.

"Такі слідчі мають пройти конкурс за спрощеною процедурою, але для цього потрібно якнайшвидше прийняти зміни до закону України "Про Державне бюро розслідувань". Ця категорія проваджень є важливою і для нас, і для громадян України. Завдання не з простих – не втратити напрацювання за п’ять років, забезпечити подальше ефективне розслідування і показати результат. Створення окремого структурного підрозділу в ДБР – найбільш оптимальний спосіб реалізації цього завдання", – зазначив Труба.

Враховуючи, що матеріали кримінальних проваджень складатимуть тисячі томів, створено Інвентаризаційну комісію, до складу якої увійшли представники ДБР. Комісія розпочне роботу з 1 листопада 2019 року.

Водночас, Роман Труба звернув увагу на необхідність якнайшвидшого ухвалення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань", які, у тому числі, стосуватимуться збільшення чисельності працівників ДБР.

"Провадження, які не завершені Генеральною прокуратурою України, будуть передані, у тому числі, в ДБР. При цьому ми не можемо збільшити кількість слідчих, оскільки чисельність працівників ДБР визначена Законом. Вже сьогодні на одного слідчого приходиться по 100 проваджень. Змінами до закону прибирається гранична чисельність працівників, за рахунок чого ми зможемо посилити слідчі та оперативні підрозділи", – підкреслив Труба.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019 року в Генпрокуратурі створено Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках. До його складу увійшли три відділи.

Раніше УНН повідомляв, адвокати Небесної сотні розкритикувала рішення Генерального прокурора Руслана Рябошапки про призначення Віктора Мисяка на посаду начальника Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках.

Українські Національні Новини

Кримінал та НП