u-dfs-prokomentuvali-postanovu-verkhovnogo-sudu-schodo-avtomobiliv-na-yevronomerakh

У ДФС прокоментували постанову Верховного суду щодо автомобілів на єврономерах

 • 14379 переглядiв

КИЇВ. 23 жовтня. УНН. Постанова Верховного суду щодо законності нерозмитнених власних "євроблях" стосувалася окремого випадку, проте не звільняє від відповідальності за іншими статтями власників авто на єврономерах. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу ДФС. 

"Своїм рішенням Верховний Суд України констатував відсутність підстав для притягнення конкретної особи до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за порушення митних правил, передбачене ч. 2 ст. 469 Митного кодексу України. А саме за користування автомобілем, ввезеним у митному режимі "транзит" та митне оформлення якого не завершене. Вказана постанова Верховного Суду України стосується одного конкретного факту притягнення до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушення, передбаченого частиною 2 статі 469 МК України. Ніяким чином це рішення не може бути підставою для звільнення від відповідальності інших осіб за порушення строків транзитного ввезення транспортних засобів, передбаченої статтею 470 МК України "Недоставлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до органу доходів і зборів призначення, видача їх без дозволу органу доходів і зборів або втрата", - сказано у повідомлені.

Крім того, у разі встановлення факту, підкреслили у прес-службі, використання автомобіля, ввезеного в режимі "транзит", є всі підстави для розгляду питання щодо наявності в діях особи ознак правопорушення, передбаченого статтею 485 МК України, та складання протоколу про порушення митних правил.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У комітеті розповіли, коли розглянуть питання єврономерів у другому читанні

Так, санкцією статті 485 МК України за використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги, передбачено накладення стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

"Тобто постанова Верховного Суду України не звільняє власників автомобілів з європейськими реєстраційними номерами від обов’язку дотримуватись вимог законодавства при переміщенні транспортних засобів особистого користування в режимах "транзит" та "тимчасове ввезення". У разі встановлення фактів недотримання цих вимог органи доходів та зборів, уповноважені на розгляд питання щодо притягнення осіб до відповідальності за порушення строків транзитних перевезень (ст. 470 МК України), перевищення строку тимчасового ввезення (ст. 481 МК України) та використання товарів (у тому числі транспортних засобів особистого користування), стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги (ст. 485 МК України)", - роз'яснили у ДФС. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У податковому комітеті назвали ставки на ввезення авто

Як повідомляв УНН, користування власним авто з єврономерами, ввезеним як транзитне, не є правопорушенням, передбаченим ст. 469 МК України. Такого висновку дійшов Верховний Суд, розглянувши в касаційному порядку позов фізичної особи до митниці про скасування постанови, якою позивача визнано винним у вчиненні порушення митних правил та накладено на нього штраф у 8500 грн.

Українські Національні Новини

Політика