ukrayina-maye-pravo-vilno-virishuvati-svoyu-dolyu-i-model-rozvitku-glava-mzs-polschi

Україна має право вільно вирішувати свою долю і модель розвитку – глава МЗС Польщі

 • 20049 переглядiв

КИЇВ. 22 грудня. УНН. Україна, як і всі інші країни, має право вільно вирішувати свою долю, модель розвитку та спілки, до яких вона хоче належати. Про це під час конференції послів України в Гуті заявив глава МЗС Польщі Збігнєв Рау, передає УНН.

Деталі

У своєму зверненні міністр згадав російську пропозицію про так звану “Гарантію безпеки”, дану США в контексті недавньої ескалації напруженості між Росією та Києвом.

“Ми діємо сьогодні, і ми завжди діятимемо проти імперських тенденцій у світовій політиці, проти таких понять, як “концентрація сил” та “сфери впливу”, — заявив Рау.

Водночас він наголосив, що розширення НАТО не має розглядатися як загроза та оборонний союз, який не послаблює чиюсь безпеку.

Під час пленарної дискусії “Дипломатія епохи стрімких змін” глава МЗС Польщі поспілкувався з українськими дипломатами щодо поточних викликів для регіону та Європи.

Також, він зустрівся з главою МЗС України Дмитром Кулебою та секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олексієм Даниловим. Польський міністр наголосив на підтримці Варшавської незалежності та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Під час зустрічі з секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олексієм Даниловим було обговорено поточні загрози безпеці в регіоні.

Нагадаємо

Президенти України Володимир Зеленський, Польщі Анджей Дуда та Литовської Республіки Гітанас Науседа провели перший саміт на рівні лідерів “Люблінського трикутника” на Івано-Франківщині та за підсумками підписали спільну заяву.

Контекст

Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

Минулого тижня Росія направила США і НАТО пропозиції щодо безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.

У Держдепартаменті США вказали, що Сполучені Штати планують почати переговори з Росією про гарантії європейської безпеки в січні, щоб знизити напруженість навколо України, викликану розміщенням російських військових на її кордоні.

Українські Національні Новини

Політика