ukrayinski-pauerlifteri-viboroli-mayzhe-30-medaley-chempionatu-yevropi

Українські пауерліфтери вибороли майже 30 медалей чемпіонату Європи

• 8903 переглядiв

КИЇВ. 18 травня. УНН. З великим завойованим багажем нагород повернулася збірна України з чемпіонату Європи з пауерліфтингу, який проходив місті Плзень (Чеська Республіка). Про це інформує Спортивний комітет України, передає УНН.

На ЧЄ наші спортсмени змагались у вікових категоріях юнаки та дівчата, юніори та юніорки, а також дорослі чоловіки та жінки.

За результатами європейської першості, на рахунку українців 28 медалей (16 “золотих”, 10 “срібних” та 2 “бронзові”), а також встановлено 6 рекордів світу.

У відкритій віковій групі жіноча збірна феєрично виборола 1 командне місце, здобувши 4 нагороди (3 “золота” та 1 “срібло”).

Харків‘янка Євгенія Тішакова у першій же вправі зробила вагому заявку на перемогу, встановивши світовий рекорд у присіданні, для вагової категорії до 84 кг, який тепер становить 275,5 кг. А сума 648 кг дозволила спортсменці здобути золоту нагороду чемпіонату з впевненим відривом від найближчих суперниць. Заслужений майстер спорту Інна Оробець з міста Коломия, з сумою триборства — 622,5 кг у категорії понад 84 кг стала срібною призеркою європейського чемпіонату.

Катерина Клименко (до 52 кг) чітко відпрацювавши в усіх трьох вправах, здобула “золото” чемпіонату Європи з результатом 472,5 кг у сумі триборства. Ще одне “золото” здобула Антоніна Марченко у категорії до 72 кг, набравши за сумою трьох вправ 600кг і встановила світовий рекорд у цій вправі — 180 кг.

Серед чоловіків вагової категорії до 93 кг не було рівних Володимиру Рисєву, результат якого склав — 985 кг, що на 50 кг більше ніж сума срібного призера. Віктор Лесковець з Києва, виборовши дві золоті медалі: у присіданні — 410 кг, та у жимі з новим світовим рекордом — 324 кг, поступився у сумі триборства лише одним кілограмом і посів друге місце на п‘єдесталі пошани континентальної першості.

Одним із найяскравіших виступів українців стали змагання цьогорічних юніорів. У командному заліку чоловіча юніорська збірна посіла першу сходинку, адже у восьми вагових категоріях українці вибороли 6 золотих нагород та 2 “срібні”. У підсумку абсолютної першості весь п‘єдестал був українським: “золото” — Данило Ковальов, “срібло” — Владислав Чорний, “бронза” — Андрій Шевченко.

Окрім того, чемпіонами Європи серед юніорів стали Едгар Долгий (до 59 кг), Владислав Чорний (до 74 кг), Віктор Гладкий (до 83 кг), Данило Ковальов (105 кг), Олександр Титаренко (в.к. 120кг) та Андрій Шевченко (в.к. понад 120 кг).

Варто зазначити, що загалом участь у змаганнях взяли 1 359 спортсменів з 21 країни. Збірна України була представлена 40 атлетами.

Додамо також, збірна змагатиметься на чемпіонаті світу з класичного жиму лежачи, а 9 червня спортсмени боронитимуть честь країни на чемпіонаті світу з класичного пауерліфтингу, який відбудеться у Канаді.