yes-znovu-sprobuye-viyti-z-glukhogo-kuta-schodo-steli-tsin-na-gaz-zaproponovano-plan-bez-zhalyu-reuters

ЄС знову спробує вийти з глухого кута щодо стелі цін на газ, запропоновано план "без жалю" - Reuters

 • 132638 переглядiв

КИЇВ. 12 жовтня. УНН. Питання про те, як, коли і чи потрібно обмежувати ціни на газ, домінуватиме на черговій зустрічі країн Європейського Союзу в середу, тоді як ті прагнуть виробити спільний план боротьби з високими цінами на блакитне паливо - компроміс, який не вдається знайти вже кілька тижнів, пише УНН із посиланням на Reuters.

Деталі

Міністри енергетики країн ЄС на сьогоднішньому неформальному засіданні Ради міністрів у Празі спробують дати більш чіткі інструкції щодо того, що Європейська комісія має запропонувати як наступний надзвичайний енергетичний захід блоку у відповідь на зростаючі ціни на енергоносії.

"Ми всі згодні з тим, що нам дійсно необхідно зробити щось ще. Точні механізми можуть зайняти деякий час", - сказав міністр з питань клімату Ірландії Імон Раян після прибуття на зустріч.

Комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон заявив, що Брюссель запропонує нові заходи наступного тижня, і будь-які подальші заходи в масштабах ЄС мають бути підтримані "широким консенсусом" серед країн.

Досі його було важко досягти, зазначає агентство.

Так, оскільки ціни на газ майже на 90% вищі, ніж рік тому, більшість країн ЄС кажуть, що хочуть запровадити обмеження на ціни на газ, але розходяться у думках щодо того, як це має виглядати.

Переговори лідерів країн ЄС минулого тижня щодо цього питання мало що прояснили.

Обговорення йшли "в усіх напрямках", сказав один із дипломатів ЄС, маючи на увазі численні варіанти, включаючи обмеження ціни на весь газ, трубопровідний газ або тільки на газ, що використовується для виробництва електроенергії.

"Нам потрібно відокремити ціни на енергоносії – ціни на газ від цін на електроенергію", – вважає міністр енергетики Швеції Хашаяр Фарманбар, вказуючи на національну схему Іспанії та Португалії щодо обмеження ціни на газ, що використовується для виробництва електроенергії, як один із варіантів.

Обидві країни запровадили цю схему у червні, що локально допомогло стримати ціни на електроенергію.

Високопосадовець ЄС заявив Reuters, що члени ЄС підтримують ідею поширення цієї схеми на весь Євросоюз, хоча деякі попереджають, що це може підвищити попит на газ по всьому блоку, оскільки в Іспанії споживання газу в межах цього заходу побільшало.

Деякі країни, включаючи Німеччину, найбільшого споживача газу в Європі, виступають проти широкого обмеження цін на газ, побоюючись, що взимку Європа матиме труднощі із поставками з конкурентних за ціною світових ринків.

Німеччина та Нідерланди висунули свої власні пропозиції напередодні засідання в середу, запропонувавши 10 "не викликаючих жалю" заходів для ЄС, включаючи нову базову ціну на скраплений природний газ, більш жорсткі цілі щодо економії газу та переговори про нижчі ціни з іншими постачальниками, такими як Норвегія.

"Переговори з нашими партнерами з метою пошуку взаємовигідних партнерських відносин набагато кращі, ніж обмеження цін на імпорт газу", - йдеться в документі, з яким ознайомилося агентство Reuters.

Міністр енергетики Норвегії Терьє Аасланд, який брав участь у засіданні в середу разом з іншими європейськими країнами, які не входять до ЄС, сказав, що його країна "не рекомендує" обмежувати ціни на газ.

Країни ЄС вже поспішили вжити надзвичайних заходів щодо стягнення податку на надприбутки, зобов'язань щодо заповнення газових сховищ та обмеження попиту на електроенергію для вирішення проблеми різкого зростання цін на енергоносії, викликаного скороченням росією постачання газу після її вторгнення в Україну.

Але тиск, спрямований на узгодження більш масштабних заходів у масштабах ЄС, посилився після того, як Німеччина заявила, що витратить до 200 мільярдів євро на захист своїх споживачів та підприємств, що викликало реакцію у відповідь деяких країн з приводу нерівномірного поширення національної підтримки, зазначає агентство.

Нагадаємо

Міністри Євросоюзу погодили скорочення енергоспоживання та збори з енергокомпаній, які постачають електроенергію в ЄС та отримують непропорційно великі доходи від зростання цін на енергоносії.

Українські Національні Новини

Економіка