yevrokomisiya-priynyala-propozitsiyu-schodo-konvertatsiyi-banknot-u-grivnyu-dlya-ukrayinskikh-bizhentsiv

Єврокомісія прийняла пропозицію щодо конвертації банкнот у гривню для українських біженців

 • 167530 переглядiв

КИЇВ. 1 квітня. УНН. Європейська комісія прийняла пропозицію про конвертацію банкнот у гривню для втікачів з України, передає УНН з посиланням на комісію.

Цитата

"Комісія прийняла сьогодні свою пропозицію за рекомендацією Ради про конвертацію банкнот гривні у валюту приймаючих держав-членів особами, які рятуються від війни в Україні. Ця пропозиція доповнює гуманітарну допомогу, що надається ЄС тим, хто тікає з України, зокрема, коли вони подорожують територією Союзу, і вона повністю відповідає законодавству ЄС про надання притулку та діям ЄС за межами країни", - йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що понад 3,8 мільйона людей, які рятуються від російського вторгнення, прибули до ЄС. Однією з нагальних потреб людей є конвертація банкнот гривні у валюту країни перебування.

Так, Комісія пропонує зробити можливим конвертацію на однакових умовах у всіх країнах ЄС.

"Сьогоднішня пропозиція спрямована на просування скоординованого підходу для всіх держав-членів, щоб запропонувати тим, хто тікає з України, однакові умови для конвертації їх банкнот у гривні в місцеву валюту незалежно від держави-члена, в якій вони знаходяться", - наголошується в повідомленні.

Повідомляється, що такий підхід був необхідний у зв'язку з тим, що Національний банк України був змушений призупинити обмін банкнот гривні на готівкову іноземну валюту, щоб захистити обмежені валютні резерви України. Як наслідок, кредитні установи в державах-членах ЄС не бажають здійснювати обмін через обмежену конвертованість банкнот гривні і схильності валютному ризику.

"Деякі держави-члени розглядають можливість введення національних схем, що підтримують конвертацію обмеженої кількості гривень на людину, і мета комісії полягає в тому, щоб просувати послідовний підхід до таких схем. Схеми повинні передбачати максимальний ліміт в 10 000 гривень на людину без зборів за офіційним обмінним курсом, що публікується Національним банком України. Тривалість схем повинна становити не менше трьох місяців", - наголошується в повідомленні.

Доповнення

НБУ дозволив купувати валюту в регіонах, що знаходяться під загрозою окупації.

Українські Національні Новини

Економіка