zagrozhuye-vikoristannyu-movi-rada-povernula-komitetu-zakonoproekt-pro-aviapravila

Загрожує використанню мови: Рада повернула комітету законопроект про авіаправила

 • 15152 переглядiв

КИЇВ. 17 лютого. УНН. Верховна Рада направила до комітету для підготовки до повторного першого читання законопроект № 3683 щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України окремі норми якого, на думку Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кремня, суперечать Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відповідне рішення підтримало 245 народних депутатів, передає кореспондент УНН.

Цитата:

“Законопроектом пропонується забезпечити впровадження у національне законодавство України документів Європейського агентства з безпеки польотів, які встановлюють вимоги для сертифікації, нагляду та експлуатації повітряних суден”, - сказав заступник міністра інфраструктури Дмитро Живицький, представляючи законопроект в парламенті.

Деталі

Відповідно до пояснювальної записки, законопроектом передбачено внесення змін до:

1) Повітряного кодексу України в частині визначення, що авіаційні правила України розробляються, приймаються і впроваджуються відповідно до стандартів і рекомендованої практики міжнародних авіаційних організацій та з урахуванням законодавства Європейського Союзу у галузі цивільної авіації.

Зазначається, що авіаційні правила України, розроблені відповідно до нормативних актів Європейського агентства з безпеки польотів і які містять положення технічних стандартів та вимог для сертифікації, нагляду та експлуатації повітряних суден, є нормативно-технічними та можуть прийматися мовою оригіналу (англійською).

2) Закону України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності";

3) Закону України "Про стандартизацію";

4) Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";

5) Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Зокрема, пропонується внести зміни до статті 13 закону про мову, представивши її пункт 1 наступним чином:

“Мовою нормативно-правових актів і актів індивідуальної дії, діловодства і документообігу органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування є державна мова, якщо інше не встановлено законом”.

Позиція мовного омбудсмена

Так, ще у грудні минулого року Кремінь звернувся з офіційними листами щодо виключення із законопроекту відповідних норм до Голови Верховної Ради України та Голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури.

“Пропоновані законопроектом № 3683 зміни до статті 13 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", а також до статті 11 Повітряного кодексу України в чинній редакції не враховують та суперечать чинним положенням Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", - зазначив він у листах.

Українські Національні Новини

Політика