zirku-sprintu-z-nigeriyi-vidstoronili-vid-olimpiadi-cherez-doping

Зірку спринту з Нігерії відсторонили від Олімпіади через допінг

• 24611 переглядiв

КИЇВ. 31 липня. УНН. За кілька годин до фінального забігу на дистанції 100 метрів на Олімпійських іграх в Токіо стало відомо, що допінг-тест однією з лідерів змагань, нігерійської легкоатлетки Блессинг Окагбаре, дав позитивний результат, і вона була тимчасово відсторонена від участі в Іграх. Про це вранці в суботу, 31 липня, оголосила незалежна організація по боротьбі з допінгом в легкій атлетиці (Athletics Integrity Unit, AIU) всесвітньої федерації Word Athletics, передає УНН.

Деталі

Згідно з повідомленням, аналіз допінг-проби, взятої у Окагбаре 19 липня, виявив прийом гормону росту. Оскільки результат був отриманий тільки в п’ятницю, 30 липня, спортсменка в той же день була кваліфікована для участі в півфіналі бігу на 100 метрів. Півфінали і фінал відбудуться в суботу ввечері.

Довідково

На Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні Блессинг Окагбаре спочатку завоювала бронзову медаль у стрибках в довжину з результатом 6,91 м, поступившись Маурену Хига Маггі з Бразилії і росіянці Тетяні Лебедєвій. Однак, після того, як в січні 2017 року Лебедєва була визнана винною у вживанні допінгу, нігерійської спортсменці була присуджена срібна медаль. На чемпіонаті світу 2013 року в Москві Окагбаре завоювала бронзу в бігу на 200 метрів і срібло в стрибках в довжину.

Що було раніше

Президент Володимир Зеленський позбавив держстепендій трьох олімпійських медалістів через допінг.