Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 22 вересня 2018 06:18
Загрузка...
Блоги: Юрій Гаврилечко

Парламент збільшує рівень корупції в банківській сфері

Цього тижня, Верховна Рада України ухвалила фантастично корупційний законопроект №6027Д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування".

Чому фантастично корупційний? Тому що ним, зокрема, передбачається:

1) надати банком право інформувати позичальників про збільшення плаваючої процентної ставки вже після її введення, а не до цього, як зараз. Це призведе, зокрема, до вимивання обігових коштів підприємств. А якщо ще простіше, то ось сплачуєте ви кредит та відсотки, а вам кажуть - розмір відсоткової ставки збільшено в 2 рази з позаминулого року, тому ви винні ще третину від тіла кредиту у вигляді відсотків;

2) надати банкам-іпотекотримачам можливість звертати стягнення на об’єкти будівництва, які не зареєстровані у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно, тобто... свавільно привласнювати чужу нерухомість, оскільки така незареєстрована нерухомість не є об’єктом цивільних прав і не підлягає цивільному обігу;

3) надати банкам право 2 тижні безоплатно експлуатувати заставну нерухомість, незважаючи на повне погашення заборгованості боржником. Тобто, ви вже розрахувались з банком, а залогове майно банк ще 2 тижні використовує на свій розсуд;

4) послабити права поручителів. Якщо зараз при збільшення обсягу зобов’язання без його згоди порука припиняється, то за проектом порука продовжуватиме діяти, а припинятиметься лише в частині такого збільшення.

5) через неузгодженість понять, кредитні зобов'язання померлих переходять... на їхніх родичів. У спадок, так би мовити;

І, як слушно зауважило Головне юридичне управління парламенту, оскільки пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» проекту передбачено, що «Цей Закон застосовується до відносин, що виникли після введення його в дію, а також до відносин, що виникли до введення його в дію та продовжують існувати після введення його в дію, крім частини четвертої статті 36 Закону України «Про іпотеку», яка застосовується виключно до договорів, угод, що укладені після введення в дію цього Закону», то... ДАНИЙ ЗАКОН НАПРЯМУ ПОРУШУЄ СТАТТЮ 58 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ, за якою закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

І якій ідіот, після цього, піде в банк за кредитом? Хіба що такий, якому нема куди подітися, або шахрай, якій планує не повертати отримане.

Відповідно, Верховна Рада, в черговий раз ухвалили на 100% корупційний законопроект, якій незабаром стане законом. І всі розмови про боротьбу з корупцією, як завжди, залишаться лише розмовами. В ситуації, коли парламент, свідомо, надає можливість шахраям законодавчо оформлювати корупційні схеми у вигляді норм законів, жоден "антикорупційний суд" не сприятиме зменшенню рівня корупції.

Інші пости цього автора:
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...