Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 26 вересня 2018 11:35
Загрузка...
Блоги: Володимир Омельченко

Спільні цінності України та Європи: енергетична безпека

Про те як Україна бачить свою енергетичну безпеку сформульовано в Енергетичні Стратегії України до 2035. Даний документ розроблявся за безпосередньої участі Центру Разумкова.

“Я був керівником експертної групи, яка підготувала цей документ і тому хотів би поділитись баченням України”

В першу чергу Україна бачить свій розвиток в форваторі світових трендів, які зараз розвиваються. Наприклад, декарбонізація. Зрозуміло, що жодна енергетична стратегія не може розглядатись без цього тренду. Також Україна потребує реальної диверсифікації джерел постачання енергоресурсів та збільшення обсягів власного видобутку. Поряд з цим слід розвивати основи кібербезпеки галузі.

Чи є прогрес в імплементації світових трендів? Так є, наприклад Україна перша приєдналась до Парижської кліматичної угоди та розробило свій стратегічний план низьковуглецевого розвитку енергетики до 2050 року.

Вже сьогодні Україна являється світовим лідером по зниженню діоксиду вуглецю. За десять років, у відповідності до статистики BP, Україна знизила викиди вуглецю на 45%.

Така ситуація пов’яза зі зміною структури економіки, зменшилась частка важкої індустрії - збільшилась частка сфери послуг. На сьогоднішній день в Україні шкідливих викидів припадає на одну людину у два рази менше аніж в Німеччині. Це не означає, що все добре.

Що ж стосується теплової енергетики, тут дуже багато проблем, перш за все недостатньо технічних засобів для дотримання норм екологічної безпеки. Саме тут є потенціал для розвитку.

Дуже важливий тренд, якому потрібно слідувати для досягнення енергетичної безпеки це енергоефективність та збільшення частки відновлювальних джерел енергії. Українська енергетична стратегія передбачає збільшення зеленої енергетики до 25%. Вже є помітні результати в даному напрямку, за останні дев’ять років частка відновлювальних джерел енергії збільшилась більше ніж в десять разів. Судячи з поточних показників галузі, цей тренд продовжується.

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...