Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 11 грудня 2018 05:23
Блоги: Сергій Биков

Парламент як майданчик президентської кампанії

Виступи лідерів парламентських фракцій біля трибуни сьогодні вранці – це вже не заяви про початок виборчої кампанії, це перехід до її гарячої фази.

Загалом, голови фракцій або хвалили президента (БПП), або Яценюка (НФ), або критикували владу, бюджет та Нафтогаз (усі інші лідери фракцій). Зокрема, тема газу стала наскрізною, про котру не згадували тільки Олег Ляшко (РПЛ), Роман Семенуха (Самопоміч) та Віктор Бондар (Відродження).

Першою, тему газу підняла Юлія Тимошенко, що прогнозовано вимагала ухвалення законопроекту 8107 та пояснювала свою позицію щодо ліквідації Нафтогазу. Її законодавча ініціатива є калькою з законопроекту власного авторства, ухваленого у 2007 році 430 голосами. Тоді Тимошенко запобігла спробі Ющенка приватизувати ГТС. Вона також роз’яснила тезу про ліквідацію Нафтогазу. Малося на увазі першочергове скасування монопольних функцій Нафтогазу та впровадження вільного ринку газу. Ліквідація ж самого підприємства та створення компанії – правонаступника планується одразу ж після виплати Газпромом боргу Україні, що виникли через невиконання Росією контрактів Тимошенко. Те, що фракції Самопомочі, Опозиційного блоку, та групи Воля народу також не оминули тему газу, говорить, що Тимошенко визначила порядок денний пленарного тижня.

Зокрема, голова середпартійної групи Опозиційного блоку, Юрій Бойко, зазначив, що зростання тарифів на газ для промисловості є фатальним. За його словами, це зумовить скорочення персоналу та закриття заводів. З цим можна погодитись, оскільки підвищення і так високих тарифів на газ для промисловості зумовлює неконкурентність вітчизняних товарів на зовнішніх ринках. Одна справа, що українське виробництво не є технологічно модерним, за винятком кількох промисловців, котрі нарощують експорт і не мають пролем на зовнішніх ринках. Інша ж справа, що вартість газу для багатьох сфер промисловості є визначальною у собівартості продукції. Наприклад, у відомого Одеського припортового заводу газ становить до 90% собівартості кінцевого продукту.

Не забув голова середпартійної групи Опоблоку і закон про мову, назвавши його одним з головних гасел виборчої кампанії Петра Порошенка. За словами Юрія Бойка, Петро Порошенко перетворює парламент на майданчик власної виборчої кампанії. Він зазначив, що питання мови розколює суспільство. Насправді ж не питання мови розколює суспільство, а політики, що спекулюють цим питанням.

Також питання газу зачепив і Ярослав Москаленко, голова Воля народу. Щоправда, він зайшов з того боку, з котрого тему газу обговорюють пропрезидентські спікери та експерти. А саме, він не тільки відстоював необхідність збереження Нафтогазу у його сьогоднішньому вигляді, але і перекладав всі проблеми з плеч монополіста на облгази та Уряд. Мовляв, до тарифів Нафтогаз не має стосунку, то все уряд, а продажом газу Нафтогаз взагалі не займається, це все приватні облгази. Можливо на Банковій і хочуть всю відповідальність за тарифи повісити на Гройсмана, оскільки саме постановою Уряду і затверджується тариф, але не все так просто. Саме Нафтогаз, що є монопольним розподільником газу, встановлює мінімальну вартість газу та пропонує Уряду тариф до затвердження. Напряму населенню Нафтогаз також не поставляє газ, а робить це через облгази, котрі перепродають газ населенню за тим же урядовим тарифом, за котрим і купують його у Нафтогазу. Де ж заробіток? Тут все просто, облгази купують менший об’єм газу у Нафтогазу, ніж той, що продають населенню. Це робиться за рахунок будинкових лічильників газу, що перебувають у власності самих облгазів. Трохи згодом, вже після виступів представників всіх фракцій, представник президента, Ірина Луценко, спробувала підтримати тези Москаленка. Щоправда, довела їх до абсурду. Наприклад, ця фраза Ірини Степанівни заслуговує стати афоризмом: «Доки Росія транспортуватиме газ через Україну, до тих пір не буде Сирії та Алеппо".

Дещо у схожому руслі з Москаленком висловився і очільник фракції Народного фронту, Максим Бурбак. Він, зокрема нагадав, що більшість облгазів контролюється Дмитром Фірташем, котрого у політичних колах називають «газовою бородою».

Але основу свого виступу Максим Бурбак присвятив здобуткам Арсенія Яценюка у закритті авіасполучення між Україною та Росією, та й взагалі, захисту України від російської агресії. На цій націоналістичній ноті Бурбак переключився на телеканали, котрі за словами Бурбака є рупорами Кремля. Бурбак заявив, що петиція на сайті парламенту проти цих телеканалів набрала необхідну кількість підписів та парламент має негайно звернутись до нацради з питань телебачення та радіомовлення, аби закрити їх. Щоправда, вже співробітники Комітету ВР України з питань національної безпеки та оборони висловили сумнів, що всі підписи є справжніми.

Переважна більшість парламентарів сьогодні не цікавилась питаннями зростання економіки та доходів державного бюджету. Виділився тільки співголова групи Відродження, Віктор Бондар. Він єдиний, хто питав у влади про точки зростання економіки, що не прописані якісно у проекті бюджету на 2019 рік. Щоправда, відповідей на це питання він не отримав, оскільки година запитань до Уряду у п’ятницю, а не у вівторок.

Політики довели, що політична осінь – весна будуватиметься переважно довкола президентських виборів, а не інтересів українців.

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...