Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 19 січня 2019 21:27
Блоги: Дмитро Справедливий

Блог прокурора Справедливого: дитячий садок

На сьогоднішній день майже кожна сім’я в місті Києві, яка має маленьких дітей, стикається з нагальною проблемою дефіциту дитсадків та їх значним переповненням. Для того, щоб влаштувати дітлахів до садочку, в чергу необхідно реєструватись чи не з самого народження дитини.

З такою проблемою постійно звертаються й громадяни Оболонського району м. Києва під час особистого прийому в Київській місцевій прокуратурі №5.

Не дивлячись на те, що після реформування органів прокуратури й прийняття нового законодавства значні функції органів прокуратури були скасовані, все ж прокуратура продовжує здійснювати захист інтересів держави в сфері охорони дитинства через представницькі повноваження.

Так, відповідно до норм чинного законодавства, зокрема норм цивільного законодавства, Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально- виховного процесу, забороняється використання об’єктів та майна державних і комунальних закладів освіти не за освітнім призначенням.

А відтак, договори, на підставі яких передані заклади освіти суб’єктам господарювання, які не здійснюють освітню діяльність є нікчемними, а майно підлягає поверненню до комунальної власності територіальної громади міста Києва для використання за цільовим призначенням.

Окрім того поширеними є випадки використання комунального майна, зокрема мережі дошкільних навчальних закладів, поза договірними відносинами.

Всі зазначені випадки порушення норм законодавства тим чи іншим шляхом зачіпають соціальні інтереси громадян, звужують мережу діючих освітніх закладів для мешканців міста Києва, що в свою чергу потребує відповідного реагування з боку держави.

Таким чином, лише в продовж останніх трьох років Київською місцевою прокуратурою №5, шляхом вжиття заходів представницького характеру, повернуто до комунальної власності 4 приміщення дошкільних навчальних закладів, що становить майже 2 тис. кв.м. площі, в яких наразі проводяться ремонтні роботи для відкриття нових дитсадків.

Також за втручання місцевої прокуратури до бюджету району стягнуто понад 700 тис. грн., які недобросовісні орендарі відмовлялись сплачувати у добровільному порядку.

Не дивлячись на те, що органи прокуратури, відповідно до вимог діючого законодавства, діють виключно в інтересах держави, нерідкі випадки, коли Господарські суди неохоче розглядають справи за позовами прокуратури. Останні вважають, що порушення законодавства, бездіяльність контролюючих органів та відсутність належного та дієвого впливу на правопорушників не є достатньою правовою підставою для здійснення представництва прокуратурою інтересів держави. А сам факт звернення прокурора з позовною заявою може порушувати принцип рівності сторін у справі, що є одним з елементів справедливого судового розгляду.

Однак, безперечно, з такою позицією важко погодитись, адже діяльність органів прокуратури в першу чергу спрямована на дотримання законності, що в більшості випадках є неможливим без втручання прокурора.

Загрузка...