Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 23 лютого 2019 07:18
Блоги: Діана Гранцева

Мініполіс "Затишна Оболонь" - місто в місті

Від порядку в під'їзді - до порядку в країні.

Ми в ТОВ «УК «Затишна оселя» постійно вивчаємо кращі світові практики з управління багатоквартирними будинками. І на сьогодні, найпрогресивнішим підходом в цивілізованому світі є - створення мініполісів.

Мініполіс - це «локальне співтовариство» або об'єднання людей за територіальною ознакою.

За час нашої роботи ми побачили, що основний виклик для нас, як лідера на ринку комунальних послуг - це домогтися того, щоб жителі активно брали участь в управлінні власним майном. За словами ідеолога реформи ЖКГ Олени Бабак - глобальна мета реформи в тому, щоб кожен українець відчув себе Господарем, відчув себе Господарем своєї квартири, свого будинку, свого мікрорайону.

І перший крок на цьому шляху зроблено, ми вже можемо вибирати форму управління і керуючу компанію, а не терпіти тих, кого нам призначив забудовник або держава. Законодавець зробив свою справу.

Але далі ми стикаємося з тим, що в місті з мінімальною кількістю сонячних днів, з шаленим ритмом життя, зайнятістю двадцять чотири години на добу, сім днів на тиждень, коли будинок - це, всього лише місце, де можна поспати, помитися, і далі побігти у справах - кількість людей, активно залучених в життя вдома, не більше 1-2 відсотків від загального числа мешканців. Але ж відношення до свого дому, сусідам, мікрорайону докорінно впливає як на особисте благополуччя і емоційний стан, так і на міцність і стійкість нашого соціуму, на безпеку мікросвіту – середовища у подвір’ї.

Поширена ситуація, коли сусіди по сходовій клітині не просто не знають один одного по імені, але часом і не можуть сказати, як виглядають мешканці під'їзду. У роз'єднаних, що не цікавляться один одним сусідів, не може бути єдиної стратегічної мети щодо поліпшення свого місця проживання, щодо забезпечення його безпеки, стабільності і розвитку. Байдужість породжує безвідповідальність. А безвідповідальність - посібник різних соціальних бід - від бардаку в під'їзді до бардаку в країні.

В Європі цю проблему називають ізоляцією від суспільства і намагаються з нею боротися. Один із способів - проведення свята European Neighbors Day або Європейський День Сусідів, який відзначається щорічно в одну з п'ятниць травня.

Засновником цього свята-заходу є француз Атаназа Періфан (Atanase Perifan), який ще в 1990 році з друзями створив асоціацію "Paris d'Amis" в 17-му окрузі Парижа з метою зміцнення соціальних зв'язків. Учасники асоціації збирали речі і кошти для сусідів, які опинилися у важкій життєвій ситуації, допомагали людям у пошуку роботи і т.інш.

Сьогодні у свята вже більше 1450 партнерів у більш ніж 50 країнах-учасницях, а кількість жителів, які беруть участь у святі, перевалило за 30 мільйонів осіб.

У будинків, які ми обслуговуємо, є свої пабліки в соціальних мережах, групи у Viber і вже не рідкісні випадки, коли ми розміщуємо оголошення про пропажу ключів в одному будинку, а знаходимо їх через групу іншого. Зараз ми розробляємо новий розділ нашого сайту, на якому жителі зможуть обмінюватися інформацією про свої продукти і послуги. Адже в рамках свого мікрорайону можна створити чудове середовище для розвитку бізнесу. Наприклад, хтось із мешканців, який має сертифікат інструктора з йоги або фітнесу, може проводити для бажаючих заняття безпосередньо на території комплексу, хтось знає іноземні мови і викладає їх сусідам або їх дітям.

Людям, у яких є власний бізнес, легше його розвивати, спираючись на місцеву громаду. Найпростіший приклад - «кулінарний бізнес», пекарня: у підприємця буде початкове коло лояльних споживачів - сусідів, бізнес стає ще більш вигідний для обох сторін. Крім того, включається механізм саморегулювання якості послуг і поведінки клієнтів: підприємець не може запропонувати неякісний продукт тим, з ким його пов'язують добросусідські відносини, а рівень лояльності клієнтів буде явно вище, так як власник бізнесу - перевірена людина, «свій», і знаходиться зовсім поруч.

Крім того, від сусідів-клієнтів можна буде отримати своєчасний та корисний зворотній зв'язок. Можна сказати, що «міста в місті» - великий стимул для розвитку малого бізнесу і соціального підприємництва. А найбільш міцними будинками виявляються ті, у яких не тільки твердий будівельний фундамент, але і здорова енергетика, заснована на міцних добросусідських відносинах.

Загрузка...