Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 24 квітня 2019 13:15
Блоги: Ігор Гарбарук

ОСББ або як під виглядом реформи на українців навішали додаткові проблеми

Одна з причин запровадження ОСББ, в тому, що держава намагалась скинути із себе відповідальність за ті будинки, які були побудовані в період 1940-1970 років.

Коли держава у нас була соціально відповідальна, відповідальність за ці будинки – і їх утримання, і проведення капітальних ремонтів – покладалось на ЖЕКи. На сьогоднішній день, під виглядом реформ, усю цю проблематику скинули на самих громадян. Якщо у вас протікає дах, тріснула стіна або розвалюється фундамент у будинку, вибачте, - це абсолютно ваші проблеми. Отже неможна сказати, що це реформа.

На кінець минулого року заборгованість по житлово-комунальному господарству була на рівні 55,6 млрд грн. На кінець лютого – вже на рівні 69,4 млрд грн. Фактично зростання в 13,8 млрд грн за такий короткий період, з того часу, коли нам усім підняли ціни на газ на 23,5% - 6-8 млрд грн щомісяця відбувається зростання боргу. Неможна сказати, що все це спричинили злісні неплатники, які не хочуть платити – неможна. Люди просто не мають грошей оплачувати ті «хотєлки», які нам виставляють теплогенеруючі компанії, завдяки зусиллям уряду.

Крім того, за заявою наших чиновників, борг за електроенергію населення і організацій складав ще 33,9 млрд грн. І з настанням 1 травня ми всі побачимо в наших платівках хоч невеличку, але пеню, і це початок тих процесів, які будуть відбуватися внаслідок цієї ситуації, яка створилась на сьогоднішній день. А потім будуть приходити колектори до нас додому: у когось заберуть телевізор, у когось – у кого більші борги, заберуть машину, а в когось будуть забирати і квартиру – прецеденти в Україні вже є.

І перш ніж щось від людей вимагати, перш ніж обкладати людей штрафами, пенями, погрозами, що в них все заберуть, підвищувати постійно тарифи – держава має дати можливість заробляти кошти, щоб усе це оплачувати. Наприклад, я згоден оплачувати будь-які тарифи, якщо цього дозволяє мій дохід.

За обіцянкою Гройсмана, комунальні витрати мають не перевищувати 15% від заробітку, але субсидії всі бажаючі не можуть отримати, тому що кількість бажаючих збільшується, а кількість тих, хто отримує субсидію, зменшується. Держава вигадує будь-які методи, щоб позбавити людину субсидії – заднім числом міняє правила гри. Так, якщо ви в 2008 році купили квартиру 120 квадратних метрів, то ви не маєте права на субсидію, якщо ви три роки тому купили "Ланос" – то теж не маєте права на субсидію.

Загрузка...