Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 19:58
Блоги: Кирил Косоуров

Екологічний колапс, як наслідок покращення

4 жовтня 2018року в Україні набув чинності закон України «Про оптимізацію здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України та законодавчому запровадженні механізму "єдиного вікна" на митниці». Дана законодавча ініціатива покликана спростити митне оформлення товарів при ввезені в Україну. Це гарне покращення дійсно спрощує життя бізнесу. Але ж давайте звернемо свою увагу на деталі. З території митниці прибрали фітосанітарів, ветеринарів, екологів, радіологів та інших контролерів. Відтепер на митницях лишилися лише митники та прикордонники. Важливим моментом є той факт, що органи доходів і зборів не можуть вимагати від декларанта дозвільних документів у паперовому вигляді, якщо згідно із законом вони мали бути в системі "єдине вікно".

Служби, яких «скоротили» у митній процедурі можуть бути викликані лише при виявлені відповідних порушень. На приклад, якщо мобільні системи радіаційного контролю виявлять підвищений фон, будуть викликані представники екологічної інспекції для подальшого контролю та відповідної реакції.
Але автори «єдиного вікна» чи то по незнанню чи умисно не врахували ще одну функцію екологів у митній справі: контроль сплати утилізаційного збору, який сплачується згідно положень Постанови Кабінету Міністрів України № 1221.

Довідково:
Постанова Кабінету Міністрів України № 1221 це єдиний врегульований законодавством збір коштів на утилізацію небезпечних відходів, якими стає відпрацьоване мастило після його використання. І це на тлі світової тенденції та Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, яку також затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 р. № 820-р

Внаслідок вступу в дію такого спрощення забули про контроль таких платежів, а дію Постанови ніхто не відміняв. При цьому, законослухняні брокери та представники бізнесу, по старій пам’яті продовжували подавати платіжки за утилізацію до «єдиного вікна», а на це отримували відповідь представника ДФС, що це не їх парафія. Такий підхід (відсутність контролю) приніс не мало радості імпортерам, а деякі вирішили, що й сплачувати не треба. Ніби й добре, але ж згадаємо про деталі! Обсяги імпорту фіксуються, а платежі не сплачуються. Таким чином обсяги порушення зростають і заднім числом їх навряд чи можна буде прикрити. Геніальний крок був зроблений непомітно. Це ж раніше цим контролерам треба було відкривати собі фірми-метелики, отримувати ліцензії на утилізацію небезпечних відходів, сплачувати хоч якісь податки. А зараз це чудовий шанс для контролюючих організацій почекати, коли маса таких порушень досягне цікавого об’єму на ринку та й вийти на відповідну перевірку. Доречі, мараторій на перевірки закінчився у 2019 році.

Загрузка...