Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 16 листопада 2019 04:06
Блоги: Кирил Косоуров

Ртутна небезпека

Ртуть – небезпечна речовина І класу небезпеки. На жаль, обіг цієї речовини не контролюється на 100%.

Так 9 жовтня 2019 року в школі села Григорівка Обухівського району виявили розлиту ртуть. На місце техногенної аварії оперативно прибули фахівці ДСНС, швидка та представники районної влади. В результаті оперативної роботи було проведено збирання розлитої ртуті, проведена демеркурізація. Зібрана небезпечна речовина була передана на подальшу утилізацію до місцевого ліцензіата з поводження з небезпечними відходами – Тарком екосервіс. Жодна людина не постраждала.

Так була відпрацьована учбова легенда командно-штабних навчань, що проводила Обухівська районна державна адміністрація під керівництвом Київської обласної адміністрації та Державної служби надзвичайних ситуацій.

В жовтні 2013 року була оприлюднена Мінаматська конвенція ООН. Суть цього документа – мінімізувати вплив ртуті на людей та довкілля. З 2020 року конвенція забороняє виробництво, експорт та імпорт декількох різних ртутьмістких видів продукції, у тому числі електричних батарей, електричних вимикачів і реле, деяких видів люмінесцентних ламп, ртутних термометрів і приладів вимірювання тиску. На сьогоднішній день 130 країн підписали та майже 100 країн ратифікували Мінаматську конвенцію. Нажаль, серед цих країн немає України. Цей факт не є доброю характеристикою для нашої країни, більш того несе загрозу для українців та українського довкілля.

Загрузка...