Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Блоги: Ігор Гарбарук

ТОКСИЧНИЙ СПИРТ

«Маразм міцнішав, шиза косила» - стара фраза з радянського минулого сьогодні як ніколи актуальна. І краще за все вона характеризує кадрову політику влади, часом абсолютно неадекватну.

На початку подив викликала різношерста маса «кіндер-сюрпризів» в залі Верховної Ради. Потім - різномасті чиновників 4-го або 5-го ешелону режиму Януковича, які посіли ключові посади в Уряді Гончарука. Але, найбільше шокувало те, як токсичні чиновники епохи Порошенка абсолютно гармонійно вписалися в сьогоднішню команду влади!

Хтось чув хоч слово про те, що збираються звільняти скандального Главу «Нафтогазу» Андрія Коболєва ?! Або може збираються поганою мітлою вимести великих «реформаторів» Смілянського та Кравцова - один з яких угробив «Укрпошту», а другий «Укрзалізницю», і єдиними реформами яких було підняття цін на послуги держ.компаній для населення і готується продаж цих компаній олігархам ?!

Ні, ми швидше чуємо про те, що замість того, щоб розслідувати діяльність 1-го заступника Міністра економіки Максима Нефьодова (проти якого вже кілька років йде розслідування його корупційних злочинів) - його відправляють на підвищення, очолювати нашу митницю. Або призначене ще Порошенко керівництво Нацбанку на чолі з Рожковою і Смолієм, потискуючи руки Гончаруку, підписують з ним дружній Меморандум про взаємодію.

Але! 23 жовтня фортеця «кадрового маразму» нового Уряду досягла пікового значення в 96 градусів. З подачі Міністра Тимофія Милованова керувати стратегічним для країни підприємством «Укрспирт» Кабмін призначає людину проти якого Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) вже давно веде розслідування про зловживання в особливо великих розмірах (500 і 200 мільйонів гривень).

Уряд не бентежить «брудна» біографія протеже Милованова і він призначає керувати державною компанією відомого в галузі «міцних напоїв» Сергія Блескуна, який:

- за часів Порошенка вже керував цим підприємством і ганебно був звільнений,
- проживаючи в Москві був ТОП-менеджером відомих російських компаній, а в Україні - найбільших алкогольних компаній - мнополістов, будучи їх лобістом і захисником інтересів.

Призначає людину, головна мета якого - спочатку ліквідація державної монополії виробництва спирту на користь трьом відомим горілчаним компаніям, а потім огульний розпродаж за безцінь декількох десятків держ.компаній і порізка їх обладнання на металобрухт. І звичайно ж все це відбудеться під гучні гасла і реформаторські заклики! А ось до чого це призведе - давайте розбиратися ...

Про компанію «Укрспирт» не чув, напевно, тільки ледачий.

І якщо відставити убік стандартні звинувачення в корупції, крадіжці і криміналі, потрібно відзначити головне - кожна нова влада обов'язково намагалася поставити свого наглядача за цією компанією. І все для того, щоб освоїти нелегальні потоки спирту, які розчиняються як в утробах великих офіційних лікеро-горілчаних компаній, так і малих напів-легальних підприємств, які щодня викидають на ринок мільйони пляшок міцних напоїв.

Змінювалися президенти, міністри, директори та наглядачі. Схеми залишалися колишніми!

З компанії «Укрспирт» регулярно викачували сотні мільйонів неврахованого прибутку, а десятки її підприємств поступово під різними приводами відчужувалися різними ділками. Підсумок - половина підприємств держ.компаній втрачені і сьогодні вже непідконтрольні державі.

Виходячи з позиції звичайної логіки, раз за них йшла така боротьба щоб отримати їх в свою власність - значить вони здатні генерувати прибуток. Великий прибуток!
А це означає, що:

• при правильному підході з боку Держави,
• грамотному менеджменті - який буде не вбивати, а розвивати компанію,
• при абсолютно здоровому глузду не таких уже великих інвестиціях в дану компанію (які реально знайти)

Україна може зробити стратегічне виробництво спирту значно більш ефективним і високоприбутковим - збільшивши надходження в бюджет країни.

Або ж зробивши компанію інвестиційно привабливою - вийти на ринок IPO, залучити кошти міжнародних інвесторів і вже потім продати її по максимально (!!!) повній вартості саме як високоліквідний актив - поповнивши бюджет країни на реально велику суму грошей.

Але, потрібно розуміти, що інвестиційна привабливість компанії «Укрспирт» у цій ситуації тримається виключно до тих пір, поки існує державна монополія на виробництво спирту.

Так що ж станеться після її скасування?! ..

У найкоротші терміни трьома основними лікеро-горілчаними компаніями, - Nemiroff, Global Spirits (Хортиця), Bayadera (Хлібний дар, Козацька рада, Коблево, etc.), на базі власних виробничих потужностей будуть побудовані абсолютно нові заводи з виробництва спирту.

Вже сьогодні ці три компанії викуповують в «Укрспирту» близько 80% виробленої ним продукції і тільки 20% спирту йде всім іншим.

Відповідно, побудувавши власні спирт.заводи вони будуть постачати собі спирт за собівартістю - різко збільшивши власну маржу.

Питання №1
Чи вдасться державі в разі знаходження спиртзаводів безпосередньо в структурі приватних лікеро-горілчаних компаній здійснити хоч якийсь контроль кількості реального виробленого спирту? .. - сумнівно!

Питання №2
Чи будуть монополісти - виробники лікеро-горілчаних виробів (ЛГВ) зацікавлені продавати спирт більш дрібним компаніям, які залишилися на ринку? .. - навряд чи й тільки в разі великих надлишок що мало ймовірно. Навіщо їм конкуренти ?!

Питання №3
Де будуть брати спирт інші виробники ЛГВ? .. - будуть вже абсолютно легально завозити його в Україну з Росії, Молдавії, Білорусі та інших країн, ще більше збільшуючи і так від'ємне торговельне сальдо країни.

Питання №4
Що буде з підприємствами компанії «Укрспирт»? .. - вони в один момент перетворяться на нікому не потрібний металобрухт, будуть продані за безцінь, а ще радянське обладнання порізане і здано в утиль.

Питання №5
Яка доля чекає співробітників цих підприємств? .. - безробіття, трудова еміграція в Польщу, Росію та інші найближчі країни. І оплата за рахунок бюджету країни посібників цим співробітникам внаслідок звільнення з ініціативи держави. Тобто за рахунок усіх нас з Вами!

Але ж крім виготовлення ЛГВ спирт використовується для виробництва препаратів медичного призначення, в фармацевтиці, парфумерії, хімічній промисловості, і так далі. Про перспективи та можливості використання технічного спирту можна написати не один матеріал. Варто тільки захотіти, і наша країна може стати найбільшим виробником і експортером біоетанолу в Європі.

Головне - це бажання розвивати країну і її промисловий сектор. У сьогоднішньої влади бажання розпродати, на жаль, значно вище ніж розвивати.

Саме тому на посади “могильників” нашої економіки і призначаються такі особистості як Тимофій Милованов, Сергій Блескун і інші персонажі цього театру кадрового абсурду. Персонажі, які готові торгувати інтересами країни і народу - аби урвати самим та побільше.

Чи вдасться їм це? .. Чи дозволимо ми їм це зробити? .. - залежить виключно від нас!

Загрузка...