Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Кримінал та НП
35430

В.Литвинчук: цьогоріч НАТО витратило на утилізацію українських боєприпасів майже 2 млн євро

В.Литвинчук: цьогоріч НАТО витратило на утилізацію українських боєприпасів майже 2 млн євро

КИЇВ. 27 листопада. УНН. Протягом поточного року у рамках другого етапу проекту Трастового фонду НАТО, Альянс витратив на утилізацію українських боєприпасів 1,7 млн євро. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав керівник проекту NSPA (раніше NAMSA -Агентство НАТО з матеріально-технічного забезпечення - ред.) в Україні Василь Литвинчук.

В.Литвинчук розповів, що наразі заплановані на цей рік роботи майже завершено.

"Звершено роботи по утилізації звичайних боєприпасів об’ємом 6 тис тонн, на сьогодні все зроблено. По зброї (утилізація стрілецької зброї – ред.) наразі ми також майже завершуємо роботи і сподіваємось, що до кінця року, а конкретніше до середини грудня, ми все зробимо. Щодо вартості, то на сьогоднішній день ми проплатили 1,7 млн євро", - розповів В.Литвинчук.

Загалом у рамках проектів Трастового фонду виконується утилізація боєприпасів, протипіхотних мін та зброї у країнах, які заявили про існування непридатних надлишків вищевказаних. Україні почала співпрацювати з NSPA у 2002 році. Наразі триває другий етап проекту Трастового фонду НАТО, під час якого планується утилізувати 76 тисяч тон боєприпасів, 366 тисяч одиниць стрілецької зброї та дуже складних рідинних протипіхотних мін.

"Тоді (у 2002 році – ред.) було знищено 400 тисяч одиниць протипіхотних мін: у 2003 році цю роботу виконав Донецький казенний завод хімічних виробів. Другий проект розпочався у 2006 році, розрахований на 12 років: 4 етапи по 3 роки. Загальна кількість, про яку заявила Україна, просячи допомоги – знищення 133 тисяч тон боєприпасів, 1,5 млн одиниць зброї, тисячу переносних зенітних ракетних комплексів, пізніше були до проекту додані протипіхотні міни. Другий проект діяв з 2006 по 2008 рік, було заплановано утилізувати 15 тис тон боєприпасів, 400 тисяч одиниць зброї та тисячу ПЗРК. Враховуючи події, які відбувались в Україні і певні технічні труднощі, цей проект було розтягнуто на 5 років і закінчено у 2011, всі роботи було виконано", - додав В. Литвинчук.

У рамках трастового фонду, окрім знищення непридатних боєприпасів, є створення виробничих потужностей та модернізація вже існуючих підприємств, надання допомоги в поставках обладнання. Так протягом 2006-2011 років було надано допомогу у створенні виробничих потужностей в Західній Україні, на Донецькому заводі було встановлено спеціальну техніку вартістю 2,8 млн доларів.

Як повідомляв УНН, на Донецькому казенному заводі хімічних виробів розпочалась утилізація вибухівки кількістю 148 тис. одиниць.
"Ми маємо технології, які дозволяють утилізувати боєприпаси середніх і великих калібрів. Утилізація відбувається без участі людини у спеціальних кабінах, що значно знижує ризики для працівника. Після утилізації в розпорядженні Міноборони залишаються вибухові речовини та металолом. І цю повноцінну вибухову речовину можна використовувати як речовину для виробництва промислової вибухівки", – сказав директор Донецького казенного заводу хімічних виробів Микита Самокіш.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram