14 років найкращі!
Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
52230

О.Бригинець: пожежу в Гостинному дворі викликав навмисний підпал

О.Бригинець: пожежу в Гостинному дворі викликав навмисний підпал

Пожежа в Гостинному дворі була не випадковою, вважає один із захисників будівлі, народний депутат Олександр Бригинець.

КИЇВ. 9 лютого. УНН. На думку нардепа Олександра Бригинця, пожежа у Гостинному дворі - умисний підпал, спрямований на те, щоб пришвидшити процес реконструкції Гостинного. Про це депутат сказав у коментарі УНН.

"По-перше, скажу, що захисники Гостинного двору – найменш зацікавлені в якихось ексцесах на території будівлі, а тим більше – в підпалах. Ідея з підпалами – це практика тих, хто якимось чином хоче зруйнувати будинок. Яскравий приклад тут – будинок на вулиці Алли Тарасової. Це спеціальна технологія – запалити, будівля погорить трохи, а вже тоді можна вимагати ремонтні роботи, реконструкцію будівлі. Зрозуміло, що причини повинно встановити слідство, але все дуже схоже на навмисний підпал", - сказав Бригинець.

Депутат додав: "Зрозуміло одне, сьогодні, коли депутати подали законопроекти, які можуть надовго зупинити будь-які будівельні роботи в Гостинному дворі, забудовники зацікавлені в тому, щоб якимось чином швидше почати свою діяльність. І одним зі способів "пришвидшення", як це траплялось в багатьох інших випадках, були саме пожежі. І як правило, це завжди трапляється вночі і у вихідні".

Депутата, зокрема, насторожило те, що в процесі ремонтних робіт в Гостинному будівельне сміття, зокрема, багато елементів з деревини, нікуди не вивозилось, а нагромаджувалось на місці. "Важлива та обставина, що на території Гостинного двору нагромаджувалось багато сміття і воно не вивозилось. І хто його знає, для чого вони його там складали", - сказав Бригинець.

Попри все, на думку депутата, жодних юридичних підстав у забудовників для проведення будівельних робіт в Гостинному все одно немає. "Той, хто хотів проводити реконструкції, тепер може апелювати до суспільства, мовляв, все згоріло, значить треба реконструювати. Але реконструкції вони все одно не розпочнуть, тому що громада на це не змовчить", - сказав депутат і додав, що даний випадок стане об’єктом розслідування слідчої комісії Верховної Ради.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам’ятки архітектури і віддали фірмі "Уккреставрація", яка має намір побудувати тут торговий центр. Однак, на захист Гостинного двору виступили пам'ятко-охоронні активісти, які до сих пір не дозволяють проводити в будівлі будівельні роботи. Особливо напруженим протистояння між забудовниками і активістами було в грудні минулого року.

У січні цього року в парламенті був зареєстрований проект Постанови № 2093 щодо створення Тимчасової слідчої комісії з приводу рішення щодо виключення будівлі Гостинного двору у м. Києві із списку пам'яток архітектури, що перебувають під охороною держави.

Нагадаємо, будинок по вулиці Алли Тарасової, 4, що у центрі Києва поблизу готелю Hyatt, належав до пам'яток архітектури початку ХХ століття. Влітку 2011 року в цьому будинку виникла пожежа. Після пожежі власники будинку звернулись до київської влади з проханням дозволити знести пам'ятку і на початку 2012 року почався його демонтаж.

Сьогодні вночі у Подільському районі Києва в будівлі Гостиного двору (на реконструкції) в горищному приміщенні виникла пожежа на площі 200 м2.Внаслідок пожежі вогнем пошкоджені конструктивні елементи покрівлі.

Жертв та постраждалих немає.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram