Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
46350

М.Обиход: Тарута говорив про конкуренцію бізнес-структур Ю.Тимошенко та Є.Щербаня ще в 2001 році

М.Обиход: Тарута говорив про конкуренцію бізнес-структур Ю.Тимошенко та Є.Щербаня ще в 2001 році

Екс-заступник генпрокурора був автором обвинувального висновку у "справі Болотських", де фігурують свідчення бізнесмена

КИЇВ. 13 лютого. УНН. Колишній заступник генпрокурора України Микола Обиход підтвердив, що за свідченнями бізнесмена Сергія Тарути в 2001 році, між "Єдиними енергетичними системами" і "Індустріальним союзом Донбасу" були серйозні протиріччя. Про це він розповів у коментарі УНН.

"Я був автором обвинувального висновку, і я можу підтвердити, що Тарута в своїх свідченнях говорив, що Щербань заважав тим, хто прагнув в певних областях потрапити на ринок Донбасу. Тарута у свідченнях говорив, що керівництво ЄЕСУ в особі Юлії Тимошенко, яку підтримував Лазаренко, хотіли обійтися без участі Донецьких структур у вирішенні питань. Сказав, що при ліквідації Щербаня, корпорація "ІСД" потрапляла під прямий вплив корпорації ЄЕСУ. Була озвучена ідея про самостійну поставку газу в Донецький регіон корпорацією ЄЕСУ без участі корпорації "ІСД", - сказав він.

М. Обиход наголосив, що за словами С.Тарути, представниками корпорації "ІСД" таку пропозицію було прийнято негативно.

"Щербань активно відстоював інтереси донецького регіону і виступав противником даної схеми. За свідченнями Тарути, Щербань заявив, що при виході ЄЕСУ на пряму роботу із споживачами газу Донецької області, корпорація "ІСД" не буде надавати допомогу в розрахунках за газ. Також вживатиме всіх заходів для пошуку альтернативних джерел постачання газу. Тарута говорив, що при ліквідації Щербаня корпорація "ІСД" підпадала під прямий вплив корпорації ЄЕСУ. Він у свідченнях стверджував, що Лазаренко був зацікавлений у поширенні впливу ЄЕСУ на Донецький регіон з поставки газу. Але, після вбивства Щербаня, вплив ЄЕСУ на Донецький регіон не поширився, як сказав Тарута, тому що Лазаренко перестав бути прем'єр-міністром. Саме такі свідчення давав Тарута в 2001 році", - розповів М.Обиход.

Нагадаємо, бізнесмен Сергій Тарута в одному з інтерв’ю розповів, що у Ю.Тимошенко та П.Лазаренка не було конфліктів з Є.Щербаня.

Водночас, як повідомляв УНН, у своїх своїх у справі Вадима Болотських (виконавця вбивства Є.Щербаня) С.Тарута говорив про те, що у Ю.Тимошенко та Є.Щербаня був конфлікт інтересів, адже Тимошенко прагнула звільнитися від посередницьких послуг компаній за якими стояв Щербань у сфері постачання газу до Донецької області.

Як повідомляв УНН, 18 січня 2013 року Ю.Тимошенко було вручено документ про підозру у причетності до вбивства Є.Щербаня.

Нагадаємо, член виконкому Ліберальної партії, депутат Верховної Ради Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Злочинці зникли з місця події на автомобілі.

У квітні 2003 року Апеляційний суд Луганської області засудив до довічного ув'язнення вбивць Щербаня. Зокрема, Вадим Болотських був засуджений до довічного ув'язнення з конфіскацією майна за вбивство Щербаня. Підсудні входили в злочинне угрупування, що діяло на території Донецької та Луганської областей. Керівник угруповання Євгеній Кушнір помер у Донецькому слідчому ізоляторі.

У квітні син Щербаня, депутат Донецької облради Руслан Щербань заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність екс-прем'єрів Тимошенко і Лазаренка до вбивства його батька.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram