Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Середа, 01 квітня 2020 07:41
Ексклюзив: Економіка
96480

О.Соскін: ситуація з фінансами на Кіпрі сколихне середній бізнес в Україні

О.Соскін: ситуація з фінансами на Кіпрі сколихне середній бізнес в Україні

Припинення цільового поповнення оборотних коштів з Кіпру спричинить дестабілізацію економічної ситуації

КИЇВ. 17 березня. УНН. Ситуація, яка склалась на Кіпрі, з введенням податку на прибуток із банківських вкладів, матиме вагоме значення і для України. Про це у коментарі УНН зазначив економічний експерт Олег Соскін.

"Іноземних інвестицій в Україні найбільше саме з Кіпру. А отже, фінансова криза в цій країні сколихне і середній, і великий бізнес в Україні. Це буде загалом дестабілізація економічної ситуації, оскільки вже не відбуватиметься цільове поповнення оборотних коштів з Кіпру", - розповідає О. Соскін.

За словами експерта, олігархи України, які мають вклади в банках Кіпру будуть переводити свої банківські рахунки в інші банки світу. Але на сьогодні вони вже багато втратили.

Європейський союз має свою налагоджену банківську систему, головний принцип якого - офшорам у Європі уже не бути, і він вимагає виконання цих принципів іншими країнами - членами ЄС. Кіпр, на думку економіста, змушений до таких дій, хоча країна вже не буде так процвітати як зараз.

"Кіпр завжди був найбільшим офшором для пострадянського простору, а сьогодні один із кандидатів на економічний дефолт. Тому такі дії уряду спричинені бажанням хоча б стабілізувати ситуацію, яка склалась в країні. Але повернутись до розквіту фінансової системи не вдасться. Схожа ситуація свого часу була у Швейцарії", - зауважує фахівець.

Нагадаємо, внаслідок проблеми фінансового сектору Кіпру, Євросоюз узгодив виділення країні 10 млрд євро допомоги. Однак , влада Кіпру зобов’язується цим ввести одноразовий збір у розмірі 9,9% на депозити кіпрських банків розміром понад 100 тис. євро.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram