Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 12 грудня 2019 01:05
Ексклюзив: Політика
72420

М.Онищук: акт помилування не означатиме, що з біографії Ю.Луценка зникне судимість

М.Онищук: акт помилування не означатиме, що з біографії Ю.Луценка зникне судимість

Комісія з помилування дає висновки, але останнє слово у помилуванні залишається за Президентом.

КИЇВ. 6 квітня. УНН. Акт помилування – зміна міри покарання, однак це не відміняє рішення суду, яким людину було визнано винною. Про це у коментарі УНН сказав колишній міністр юстиції України Микола Онищук.

"Помилування – зміна міри покарання, тобто акт помилування не впливає на судове рішення, судовий вирок у частині визнання особи винною, а стосується лише міри покарання, зокрема звільнення від покарання. Тому виходячи з цього слід розуміти і зміст, і наслідки акту помилування. Іншими словами це не стосується судимості і це не стосується факту наявності судимості, тобто визнання особи винною у вчиненні кримінального злочину", - наголосив М.Онищук.

Тобто з біографії Ю.Луценка факт судимості, у зв’язку з актом про помилування, не зникне, зазначив М.Онищук, "оскільки акт помилування безпосередньо впливає, пов’язаний і має на меті звільнення від подальшого відбування покарання".

М.Онищук зазначив, що у законодавстві відсутні чіткі критерії якими має керуватися Президент здійснюючи факт помилування.

"А тому у кожному конкретному випадку глава держави може приймати рішення на свій власний розсуд, виходячи з того, що як глава держави, він має відповідні повноваження. Звісно, що на підзаконному рівні, Комісія з помилування напрацьовує певні критерії, які вона застосовує для того щоб внести відповідні рекомендації Президенту щодо розгляду клопотань про помилування. Але все ж таки вирішальна, остаточна роль належить главі держави – саме він може прийняти до уваги рекомендації щодо помилування, а може і не прийняти їх висновки", - роз’яснив М.Онищук.

М.Онищук вважає, що це буде політичним рішенням, але впевнений, що Європа сприйме його позитивно.

"Оскільки Президент пов’язував подальшу долю Луценка з розглядом касаційної скарги Вищим спеціалізованим судом, і оскільки Вищий спец суд не скасував вирок, то Президент задіяв можливості якими він володіє особисто, володіє згідно з конституцією. Я вважаю це виконанням, з боку України, з боку політичного керівництва, домовленостей які були досягнуті з Європою під час неодноразових консультацій", - зазначив М.Онищук.

Нагадаємо, що Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Президента Віктора Януковича з проханням про помилування Юрія Луценка. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Омбудсмен зазначила, що пунктом 27 частини першої статті 106 Конституції та частиною першою статті 87 Кримінального кодексу президент здійснює помилування стосовно індивідуально визначеної особи.

"Відповідно до положень Конституції України та Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" Уповноважений має керуватися справедливістю і власною совістю та зобов'язаний діяти незалежно, неупереджено, в інтересах людини і громадянина", - заявила Лутковська.

"Здійснюючи протягом року провадження у справі Луценка, можу констатувати таке. За час відбування основного покарання в місцях позбавлення волі у Луценка Ю.В. неодноразово фіксувалось погіршення стану здоров'я багатьма медичними фахівцями, що призвело до необхідності оперативного хірургічного втручання", - наголосила вона.

"На сьогоднішній день стан його здоров'я потребує постійного нагляду та контролю в спеціалізованих медичних закладах, ефективно забезпечити які складно в умовах відбування покарання", - додала Лутковська.

Вона також вказує, що станом на квітень 2013 року Луценко фактично відбув більшу частину призначеного судом покарання.

Президент В.Янукович звернувся до Комісії при Президентові України у питаннях помилування з проханням невідкладно розглянути звернення Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.

Як повідомляють ЗМІ, з посиланням на анонімні джерела, станом на 6 квітня, Комісія розглянула звернення В.Лутковської та пропонує главі держави помилувати Ю.Луценка, а також колишнього міністра охорони довколишнього середовища Георгія Філіпчука, який звернувся до Президента України з проханням про помилування.

Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко не проти свого помилування Президентом Віктором Януковичем.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram