Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
49215

В.Янукович засвідчив, що не хоче віддавати УПЦ МП патріарху Кирилу – О.Гарань

В.Янукович засвідчив, що не хоче віддавати УПЦ МП патріарху Кирилу – О.Гарань

Але і В.Путін, і патріарх Кирил отримали ту картинку, яка їм потрібно.

КИЇВ. 29 липня. УНН. Візит президента Росії В.Путіна на святкування Хрещення Русі у Києві і його зустріч з В.Януковичем не змінили розподіл сил в україно-російських стосунках. Напрямки розвитку міждержавних стосунків будуть визначатися вже після саміту, де буде вирішуватись питання підписання Угоди про Асоціацію. Про це в коментарі УНН сказав професор політології Києво-Могилянської академії, політолог Олексій Гарань.

"Я думаю, що з ідеологічної і символічної точок зору і В.Путін, і Кирил, і В.Янукович отримали ту картинку, яка їм потрібна. Була відповідна картинка, необхідна для Кремля. Але була також картинка, необхідна для В.Януковича: що у нас продовжується діалог, що у нас дружба і так далі. Насправді, ця картинка не змогла приховати реальних суперечностей. Ці суперечності полягали в тому, що В.Путіну не вдалося ані втягти В.Януковича в Митний союз, ані поновити контроль над українською ГТС. В принципі, це й передбачалося, що в ході цього візиту ці питання не будуть вирішуватися. Рішення вже будуть прийматися В.Януковичем за результатами того, коли стане відомо, чи зможе Україна підписати Угоду про Асоціацію з Європейським Союзом. До цього В.Янукович ніяких різких рухів робити не буде в бік Росії", - сказав О.Гарань.

Разом з тим, професор політології вважає, що у Севастополі мала місце важлива дискусія з питання модернізації Чорноморського флоту РФ.

"Очевидно, була дискусія в Севастополі стосовно того, чи зможе Росія забезпечувати модернізацією свого флоту в Севастополі. Тут ми не знаємо, чи було досягнуто якихось домовленостей, чи не було досягнуто. Це відбувалося за кулісами, ми цього не знаємо. Не виключається, що В.Янукович може піти на поступки в обмін на зниження ціни на газ, а ми про це не знаємо", - вважає О.Гарань.

Дуже важливим фактом є те, що В.Янукович визначив свою позицію щодо того, що він не бажає втручання в українське церковне життя з-за кордону, вважає політолог.

"Якщо говорити про саме безпосереднє святкування, то я думаю, що тут обидві сторони отримали ту картинку, яка була потрібна. Але я думаю, що тут було 2 цікавих моменти: те, що В.Янукович говорив про необхідність об’єднавчих тенденцій в українському конфесійному житті і що він висловився проти втручання релігійних центрів з-за кордону в релігійне життя України. Це свідчить про певне дистанціювання, про бажання зберегти УПЦ МП під своїм контролем", - наголосив О.Гарань.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram