Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 21 листопада 2018 03:34
Загрузка...
Ексклюзив: Політика
38835

Росія не зможе зірвати інтеграцію України в ЄС економічними важелями – В.Карасьов

Росія не зможе зірвати інтеграцію України в ЄС економічними важелями – В.Карасьов

Економічна блокада українського експорту до Росії – ситуація достатньо критична, але не катастрофічна для європейського курсу України

 

КИЇВ. 15 серпня. УНН. Економічна блокада України з боку Росії – це чергова, очевидна спроба збити Україну зі шляху європейської інтеграції. Але незважаючи на те, що подібні методи досить боляче б'ють по Україні, наша держава в змозі їх пережити й інтегруватися в Європу. Відповідну думку висловив політичний експерт Вадим Карасьов в коментарі УНН.

"Як кажуть в народі:"тут до бабки не ходи". Все відомо, все зрозуміло. Причинами таких дій Російської Федерації є наміри України підписати Угоду про Асоціацію і зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. Тобто про економічну інтеграцію з Європейським Союзом. Тому Росія для того, щоб якщо не зірвати, то ускладнити процес підписання Угоди про Асоціацію України і ЄС на Вільнюському саміті в листопаді 2013 року, переходить від локальних, тимчасових торгових конфліктів і війн, до повномасштабної економічної блокади України", - вважає В.Карасьов.

Здійснюючи блокаду, Росія намагається збурити українське суспільство і політиків, створивши нестерпні умови, вважає експерт.

"За допомогою такої економічної блокади Російська Федерація очевидно намагається напередодні фіналу процесу підписання Угоди про Асоціацію створити точки невдоволення тим, що українське керівництво і Україна в цілому обирає Європейську інтеграцію. Це як з боку ділових кіл, які дійсно за такої блокади втрачають доходи і можуть втратити ринки Російської Федерації, а також соціальне невдоволення тому, що згортання торгових ніш на російському ринку може призвести і вже приводить, на прикладі концерну Roshen – до скорочення робочих місць. Це також має посилити тиск знизу від людей, які працюють на підприємствах, орієнтованих на російський ринок і збоку ділових кіл, від бізнесу, який працює на російський ринок для того, щоби вплинути на керівництво, владу і уряд. Таким чином, якщо не зірвати, то ускладнити уже з середини України процес підписання Угоди про Асоціацію", - розмірковує В.Карасьов.

Політичний експерт вважає, що Україна повинна витримати цю блокаду до Вільнюського саміту, а в перспективі і переорієнтувати свої ринки.

"Зрозуміло одне: ми вступаємо в складний етап відносин з Російською Федерацією, яка фактично сьогодні Україні об'явила повномасштабну економічну війну. Завдання України – витримати цю економічну блокаду, не схибити, не нервувати, а продовжувати системний рух в напрямку Європейської інтеграції. Арсеналу в Російської Федерації багато для того, щоб економічно ускладнити процес європейської інтеграції. Але перешкодити, завадити, зірвати – ніякі економічні блокади, газові удавки, енергетична зброя й інші методи з арсеналу політико-економічного тиску не зможуть", - наголосив В.Карасьов.

Україна зможе вистояти під економічною блокадою і це не повинно завадити підписанню Угоди про Асоціацію, резюмував політичний експерт.

"Ці спроби вони не те, щоб невдалі, вони вдалі, але не на стільки вразливі для України, щоб зірвати процес підписання Асоціації і зони вільної торгівлі з ЄС. В України є своя економіка, яка не стовідсотково залежить від Росії. Українська економіка має диверсифіковану торгівельну структуру і вся зовнішня торгівля України лише частково зводиться до Російських ринків. Зовнішня торгівля України більш динамічно розвивається з країнами Європейського Союзу, а останніми роками повніша торгівля з Російською Федерацією поступово згортається. Економічна блокада українського експорту на російському митному кордоні – ситуація достатньо критична, але не катастрофічна для української економіки, зовнішньої торгівлі і для Європейського курсу України", - запевнив В.Карасьов.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...