Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
57165

М.Чечетов: Україна нічого не втратить, якщо не підпише Угоду про асоціацію із ЄС

М.Чечетов: Україна нічого не втратить, якщо не підпише Угоду про асоціацію із ЄС

Політик також зауважив, що ми маємо пам’ятати, що над Україною сонце завжди встає на Сході

КИЇВ. 11 листопада. УНН. Шлях до європейських стандартів - це природнє прагнення українців, але Угоду про Асоціацію не можна підписувати ціною розриву стосунків із Росією. Таку думку у ексклюзивному коментарі УНН висловив народний депутат України, перший заступник Голови парламентської фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

"Президент чітко позначив шлях до євроінтеграції. Але справа в тому, що політично визначений курс, зачіпає перш за все виробників, промисловців. Але ми не повинні будь-якою ціною реалізовувати цей курс. Промисловці переконані, що якщо ми просто будь-якою ціною, як то кажуть повернемося до Росії спиною, до чого нас підштовхують (особливо опозиція - ред.), то це просто згубно для країни. Це означатиме, що половина промисловості завтра зупиниться",- розповів народний депутат.

Політик переконаний, що великі підприємства України постраждають, через перекриття російського ринку.

"Ці підприємства – це індустріальне серце країни. І воно просто зупиниться. А коли серце зупиняється – людина помирає. Те саме і в країні – якщо індустріальна мережа перестає битися – країна просто помирає. Тому промисловці на зустрічі із М.Азаровим виразили своє занепокоєння, що "будь-якою ціною" і особливо ціною повного розриву відносин із Росією, така інтеграція користі країні не принесе", - додав нардеп.

М.Чечетов повідомив, що за умови підписання Угоди про Асоціацію, Україна "зупиниться у розвитку" на 15 років.

"Добре буде через 15 років. А одразу стане погано, дуже погано. Як тільки ми підпишемо євроінтеграцію – буде дуже погано. Закриються російські ринки, зупиняться підприємства, люди втратять робочі місця… Але опозиція каже, що нехай народ потерпить 15 років. За те, щоб через 15 років жити добре, давайте зараз закриємо половину підприємств, людей виженемо на вулицю, і потерпимо років 10. Це говорять ті, хто їздить на мерседесах і так далі…", - переконаний народний обранець.

"Я кажу як економіст: як тільки буде підписано Угоду про Асоціацію із Європою – одразу ж буде гірше. Гірше буде завтра, післязавтра, і рік і два… Якщо зупинеться індустріальне серце країни – Донбас – це не підйомна для нас ціна", - додав регіонал.

Він також нагадав, що Україна і Росія "братські народи" і не можуть відвертатися один від одного.

"Так, ніхто не каже, що ми хочемо сягнути європейських стандартів політично. Але є ціна питання і ми ніколи не підемо на те, щоб ціною питання був повний розрив відносин із нашим "братським" сусіднім народом – дружньою Росією. З якою ми разом святкували 70-річчя визволення Києва. Адже за Київ пали і росіяни і українці. В одному окопі на смерть стояли під Сталінградом, під Києвом і Брестом, під Варшавою і Будапештом… Захищаючи рідну землю від фашистської чуми", - обурений М. Чечетов.

Тому він переконаний, що сьогодні євроінтеграція ціною повного знищення стосунків із Росією – нам не потрібна.

"І чому Президент намагається про це говорити, що ми повинні… Ніхто не каже, що ми не повинні наближувати українську якість життя, але я іще раз повторююся: яка ціна питання…", - зауважив нардеп, додавши, що у разі підписання Угоди, Європа має надати Україні певні гарантії: "Нам потрібні гарантії. Треба, щоб Європа нам надала певні гарантії: що завтра ми надамо вам кредити, завтра вам будуть якісь преференції…"

М.Чечетова "натякнув", що Росія ближча Україні, ніж Євросоюз і що нічого не зміниться. Якщо раптом Угода про Асоціацію з ЄС зірветься.

"Як сонце вставало так і вставатиме. Я весь час казав і зараз хочу сказати, це наше природне прагнення до європейських стандартів. але ми маємо розуміти найголовніше – що сонце над Україною завжди встає на Сході", - резюмував він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram