Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 лютого 2019 16:08
Ексклюзив: Економіка
92655

Україна у Стокгольмі може розраховувати на ціну на газ у розмірі 268 дол. - юрист

Україна у Стокгольмі може розраховувати на ціну на газ у розмірі 268 дол. - юрист

За словами юриста, сьогодні Україна не змушена виконувати вимоги, які випливають з цінової політики не у 268, а у 450 доларів, або ті, які нав'язувалися в період військового та економічного тиску на Україну

КИЇВ. 28 квітня. УНН. Сьогодні повідомлялося, що Україна формує позов до Стокгольмського арбітражу на Газпром через ціни на газ. Про це повідомив УНН член Громадської Комісії, юрист Станіслав Батрин.

"У цивілізованих відносинах немає такого поняття як знижка за контрактами на поставку газу. Є поняття зміни умов договору. Якщо російська сторона погодилася змінити контрактну ціну до 268 доларів, це означає, що "Газпром", за наслідком заяви "Нафтогазу", визнав дану ціну ринковою. З початку року до сьогоднішнього дня ситуація на ринку цін не змінилася, що не дає підстави Україні переходити на інші ціни, які диктує РФ.

Наразі "Газром" наполягає на тому, що "Нафтогаз" не виконав зобов'язань, в звязку з чим "знижка" не може бути продовжена. Разом з тим, ціна на газ для України у розмірі 268 доларів продовжує діяти і на майбутнє, - допоки не буде доведено вину саме української сторони у невиконнанні зобов'язань.

Натомість, з початку року саме Російська Федерація (яка є власником контрольного пакету акцій Газпрому) вчиняє дії, які спрямовані на підрив державного суверенітету та економічної безпеки України (в тому числі - нафтогазової галузі). В даній ситуації, потрібно нагадати, що Російська Федерація є зацікавленою особою та власником контрольного пакету акцій Газпрому, газ - це черговий інструмент економічнго шантажу", - повідомив юрист.

За словами С.Батрина, таким чином, сьогодні Україна не змушена виконувати вимоги, які випливають з цінової політики не у 268, а у 450 доларів, або ті, які нав'язувалися в період військового та економічного тиску на Україну.

Нагадаємо, за словами прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, уряд почав процедуру подачі в суд на "Газпром".

"Уряд України і безпосередньо компанія НАК "Нафтогаз України" прийняли рішення щодо початку процедури подачі в суд на російську компанію "Газпром". Сьогодні російському монополісту відправлено предарбітражну ноту. Протягом 30 днів, відповідно до умов контракту, російський монополіст зобов'язаний дати чітку відповідь по декільком питанням" - сказав він.

За словами А.Яценюка, перше питання до "Газпрому"- це питання ціни. Уряд України наполягає на тому, що ціна, яка була встановлена для України, починаючи з 2104 року - є ринковою. Також Уряд наполягає на продовженні цієї ціни, сказав А.Яценюк.

"Друге (питання – прим.ред,)- по низці положень газового контракту, Україна вимагає невідкладного їх перегляду. Третє - ми пропонуємо російському "Газпрому" зустрітися на нейтральній території для обговорення предарбітражної претензії української сторони. І четверте - якщо протягом 30 днів відповідні домовленості не будуть досягнені, це означє, що з предарбітражного врегулювання ми переходимо в судовий розбір спору з російським газовим монополістом "Газпрмом", - сказав А.Яценюк.

Він підкреслив, що вважає таку позицію законною.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...