Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
84645

Переговори по Донбасу відновляться на умовах України – політолог

Переговори по Донбасу відновляться на умовах України – політолог

Припинення одностороннього перемир’я є абсолютно логічним кроком - Україна зайняла активну позицію й цим розширює свої можливості для подальшого маневру

КИЇВ. 1 липня. УНН. Поновлення активної фази антитерористичної операції, про що заявив Президент України Петро Порошенко, стало очікуваною подією. Перемир’я виконало свою інформаційну функцію, але сторона терористів не пішла на залагодження конфлікту. Тепер все залежатиме від ефективності антитерористичної операції й наступні переговори Україна вестиме на своїх умовах. Таку думку в коментарі УНН висловив український політолог Володимир Фесенко.

"Одностороннє перемир’я свою функцію виконало частково, в інформаційній складовій. Воно не могло мати військового ефекту, але був даний потужний посил до миру, який побачив світ. Також, виявилося, що інша сторона не готова ані до перемир’я, ані до переговорів", - сказав В.Фесенко.

"Перспективи консультацій були зірвані бойовиками. Свою роль зіграло й критичне ставлення до перемир’я з терористами, поширене серед громадськості", - нагадав політолог, за словами якого "залучення до консультацій таких одіозних фігур, як В.Медведчук, негативно вплинуло на громадську думку".

Крім того, В.Фесенко зпрогнозував, що "переговори через певний час, але вже будуть вестися на умовах України".

"Воєнний стан вводити не потрібно, розмови про це серед політиків – пошук пастки для Порошенка, спроба відтягнути перевибори до Верховної Ради", - зауважив політичний експерт.

На його думку, "реальне посилення ефективності залежить не від воєнного стану, а від кадрових змін у керівництві АТО, налагодженні координації та ресурсного забезпечення", що "можна зробити й в рамках спецоперації".

"Форматом свого рішення президент зберіг для себе можливість проведення перевиборів до парламенту у жовтні-листопаді, як й заявляли представники влади", - нагадав політолог.

Оцінюючи зовнішньополітичні обставини рішення Порошенка про поновлення активної фази АТО, експерт визнав: "Росія не зробила крок вперед задля власної участі у залагодженні конфлікту, таким чином це дало підстави для посилення позицій української сторони".

"Петро Порошенко прийняв рішення як державний діяч, разом з тим, врахувавши громадську думку. Продовження безперспективного одностороннього перемир’я – це втрата позицій. Зміна тактики була необхідна задля збереження Донбасу у складі України", - резюмував В.Фесенко.

Як відомо, Президент України Петро Порошенко за підсумками засідання Ради Національної Безпеки і Оборони України прийняв рішення зупинити дію режиму одностороннього припинення вогню на Донбасі.

Нагадаємо, вперше припинити вогонь П.Порошенко запропонував тиждень тому, 20 червня. Але, незважаючи на домовленості та консультації щодо врегулювання ситуації на Сході України, режим перемир'я неодноразово порушувався терористами.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram