Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
48405

Компартія може виключити зі свого складу депутатів, котрі вийшли з фракції – П.Симоненко

Компартія може виключити зі свого складу депутатів, котрі вийшли з фракції – П.Симоненко

За його словами, вищі органи КПУ звертатимуться до ЦВК про позбавлення мандата з депутатів, які "зрадили і вийшли з фракції"

КИЇВ. 1 липня. УНН. Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко розповів у коментарі УНН, що члени центрального комітет партії вже обговорюють питання про виключення зі складу КПУ шести народних депутатів, які сьогодні вийшли з фракції.

"У даній ситуації те, що було пов’язане з виходом шести депутатів з нашої фракціїї, це типова зрада. Очевидно, не безкорислива. Зрада, яка здійснена в умовах жорсткої диктатури, яка встановлюється націонал-фашистським режимом. Безумовно, це для партії є необхідністю проаналізувати, що було причиною, чому це було зроблено? І такі, скажемо, наслідки ми повинні як уроки проаналізувати: хто їх рекомендував, як вони себе вели, як вони працювали у парламенті", - сказав він.

За словами П.Симоненка, вже члени ЦК обговорюють питання про виведення їх зі складу ЦК і виключення з партії. "Прийнято вже рішення про звільнення О.Голуба від обов’язків головного редактора", - уточнив він.

"Ще раз хочу підкреслити, це акт зради. А питання, хто буде керівником фракції – це вирішувати не їм, а вирішувати відповідно до статуту партії членам центрального комітетуту партії на пленумі ЦК", - сказав лідер КПУ.

"На пленумі, який відбудеться найближчим часом, буде також розглянуте питання відповідно до чинної Конституції 2004 року і ми звернимося до Центральної виборчої комісії, що вищі органи партії прийняли рішення про зняття депутатських повноважень з тих, хто вийшов з нашої фракції. Тому тут ми будемо діяти в межах закону. І партія, я переконаний, дуже серйозно і глибоко розбереться в усіх цих питаннях", - наголосив він.

П.Симоненко підкреслив, що їхня партія має здоровий організім, "і якщо навіть знаходяться ті, хто зрадив партію у цей важкий час, вона очиститься від них … і вийде з цієї ситуації тільки здоровішою".

На запитання кореспондента, чи буде П.Симоненко порушувати перед партією питання щодо зняття своїх повноважень чи підтримання як лідера КПУ, парламентарій відповів: "У нас за статутом партії передбачається дуже демократична процедура визначення принципами демократичного централізму. Якщо у когось є пропозиція, то до порядуку денного включається питання. Воно обговорюється, потім виноситься для прийняття рішення. Якщо будуть питання, які торкаються керівництва партії, то все це буде обговорюватися членами ЦК. Після грунтовного обговорення буде прийматися рішення".

Нагадаємо, сьогодні фракцію КПУ у ВР залишило шість народних депутатів. Зокрема голова Верховної Ради О.Турчинов поінформував, що зі складу фракції КПУ вийшли Володимир Кудря, Олександр Зубчевський, Олександр Голуб, Олександр Присяжнюк, Василь Самойленко.

Нардеп О.Голуб, який був серед тих, хто полишив комуністів у парламенті, зазначив, що таке його рішення було зумовлене тим, що він дізнався "шокуючу інформацію, яка змусила його вийти з фракції".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram