М.Волинець: Вугілля в Україні вистачить не більше, ніж на 3 тижні

Фахівець наголосив, що у випадку аварії на АЕС повторюватимуться, то українську енергосистему можна буде запустити тільки з території РФ
КИЇВ. 5 грудня. УНН. Близько 83 українських шахт опинилося на тимчасово окупованих територіях, а це 55% усіх шахт, які знаходяться в Україні. Про це в ексклюзивному коментарі УНН голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
Він пояснив, що це переважно шахти, які видобувають енергетичне вугілля марки “А” (антрацити) і марки “П” (пісне), а в Україні половина теплових електростанцій працюють саме цих групах вугілля.
“Тому склалася така ситуація, що на підконтрольній Україні території не має жодної шахти, яка б видобувала пісне вугілля. Наприклад, Криворізька теплова електростанція працює виключно на пісному вугіллі, а Слов’янська теплова електростанція працює на антрацитах, які переважно видобуваються на окупованих територіях”, — зазначив М.Волинець.
Тому, на його думку, зараз доведеться довозити завозити вугілля з окупованих територій.
“І тут виникає питання: як і з ким домовлятися, які знайти компроміси, якщо купувати, то яка буде ціна. На сьогодні на складах лишилося запасів вугілля на 25 днів, а ще не настали великі морози”, — повідомив М.Волинець.
“Ми не можемо зараз зупинити теплові електростанції. При їх зупинці в мережі не вистачатиме потужностей і щоб не розвалилася енергосистема автоматично відключатимуться блоки атомних станцій. Якщо аварійні ситуації повторюватимуться, то розвалиться вся енергосистема, яку можна буде запустити тільки з території Росії”, — пояснив М.Волинець.
Він також розповів, що зараз низка приватних і державних українських компаній мають контракти на постачання антрацитової групи вугілля з Росії, проте там без всякого пояснення припинила його відвантажувати.
Як повідомляв УНН, українська влада не виключає, що купуватиме вугілля з шахт, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.
Як раніше повідомляв прес-центр "ДНР", ситуація з шахтами Донбасу залишається критичною. На шахтах припинено видобуток вугілля. Часті випадки, коли через великі руйнування не можна забезпечити навіть провітрювання і водовідлив.
Водночас бойовики контролюють видобуток вугілля зі вцілілих шахт, торгують ним у мережі та вивозять до РФ.