Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
55020

Через посуху можуть виникнути проблеми з сівбою озимих у південних і східних областях – Укргідрометцентр

Через посуху можуть виникнути проблеми з сівбою озимих у південних і східних областях – Укргідрометцентр

За словами агрометеоролога, довгоочікуванні дощі пройши, але нерівномірно: схід і південь, південий схід залишаються досить посушливими

КИЇВ. 7 вересня. УНН. На сьогодні посуха спостерігається у південних, південно-східних і східних областях України, що унеможливлює поки що посів озимих зернових культур. Про це повідомила УНН головний агрометеоролог Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

"Довгоочікуванні дощі пройши, але нерівномірно. Кількість опадів, які випали за вихідні, на території західних, північних і центральних областей на сьогодні достатня для того, щоб розпочати сівбу озимих культур. Тим більше, що найближчі 3-4 дні ми очікуємо періодичні опади у цих областях", - сказала Т.Адаменко.

При цьому, за словами експерта, залишаються досить посушливими схід і південь, південий схід. Там опадів було мало або майже не було, і там їх очікується значно менше, ніж на півночі і заході. Т.Адаменко зазначила, що згідно з середніми багаторічними строками, сівбу озимих розпочинають орієнтовно 12 вересня, яку треба завершити до 25 вересня.

"З огляду на таку ситуацію, то на заході, півночі, центральних областях вже можна сіяти. Що стосується східних і південних областей, то там сухо. Для півдня це ще не пізно. А що стосується Луганської та Харківської областей, то там вже строки підходять, а дощів ще малувато. Будемо сподіватися, що вони все ж таки будуть", - додала вона.

На уточнення журналіста, скільки на сьогодні посушливих полів в регіонах у відсотковому виражені, Т.Адаменко відповіла:

"Посуха зберігається у південних, південно-східних і східних областях. Це у відсотковому виражені становить близько 30-40%. Але зараз ще зарано говорити, що в цих регіонах не можна сіяти".

Нагадаємо, під урожай 2016 року озимини передбачається посіяти на площі 7,4 млн га, що менше порівняно з минулим роком на 18 %.

Мінагропрод прогнозує валовий збір зернових культур у країні в 2015 році на рівні 60 мільйонів тонн, при цьому експорт зерна в поточному маркетинговому році (липень 2015 року — червень 2016) може скласти до 36 мільйонів тонн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram