Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
58695

Тренду на пониження цін на пальне не буде - експерт

Тренду на пониження цін на пальне не буде - експерт

Сергій Дяченко

Ціна на бензин значно залежить від курсу гривні, тому якщо долар ростиме, то ціна на пальне також, вважає експерт.

КИЇВ. 1 лютого. УНН. Ціна на бензин значно залежить від курсу гривні, тому якщо долар ростиме, то ціна на пальне також. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив експерт з питань енергетики Сергій Дяченко.

"Курс – це системний фактор в ціноутворенні (пального - ред.), це факт. І звичайно, якщо буде курс повзти то будуть і ціни на паливо збільшуватись. Щодо 40 грн за літр, сумніваюсь, що курс до цього дотягне, але факт прямої залежності він очевидний: збільшується курс – однозначно збільшується ціна (на бензин - ред). Там і на пониження впливає один факт – падіння світових цін на нафту, але вони десь там зараз більш-менш після обвалу стабілізуються, тому ключовий фактором у нас лишається курс", - вважає експерт.

За словами С.Дяченка, тренду на пониження цін на пальне не буде.

"Щодо різкого обвалу цін…. Хіба що Іран різко збільшить видобуток, але поки що є в експертів сумніви, що Іран буде форсувати збільшення видобутку. Розумієте, Ірану потрібні дуже великі інвестиції для розконсервації свердловин, це не так просто, це вимагає часу. Тому ті плани збільшення за півроку мільйон барелів в день – такого скоріш за все не буде, буде скоріш за все плавне і поступове збільшення... Тому думаю що тренду для пониження різкого не буде. А от якщо курс буде рости – однозначно будуть рости ціни. 40 – це радикальний прогноз, і я такого не очікую… Якщо буде долар 30 – то і ціна на бензин буде пропорційна. Зрозумійте, там пряма пропорція – у відсотках наскільки збільшився курс, на стільки і паливо збільшиться", - додав він.

Як повідомив УНН, у ціні А-95 бензину податки становлять 8,26 грн і перевищують собівартість пального.

Разом з тим, за словами С.Куюна, на кінець січня склалася ситуація, коли бензин мусив би подорожчати. Можливість економії на пальному експерти нафтової галузі вбачають у використанні біологічного бензину, який містить етанол, відповідно, коштує дешевше. Використання такого альтернативного пального - це загальноєвропейська практика. Біологічний бензин в Україні пропонують низка АЗК.

За даними дослідження Інституту споживчих експертиз, екологічне пальне, що реалізовується на АЗК "WOG", "KLO" та "БРСМ-Нафт", відповідає стандартам якості.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram