Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 березня 2019 05:24
Ексклюзив: Здоров'я
45210

Спрощена процедура реєстрації ліків повинна надавати перевагу препаратам з доведеною ефективністю - ВРУ

Спрощена процедура реєстрації ліків повинна надавати перевагу препаратам з доведеною ефективністю - ВРУ

Парламентський законопроект "Про лікарські засоби" відповідає інтересам споживачів.

КИЇВ. 29 квітня. УНН. Урядовий законопроект стосовно реєстрації лікарських засобів (№4484), є лише фрагментом проекту закону "Про лікарські засоби", що розроблений профільним Комітетом ВРУ. Про це УНН повідомила голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

На думку політика, якщо Уряд має якість пропозиції до регламентування процедури реєстрації ліків в Україні, то варто спільно доопрацювати законопроект №2162Д (депутатський, - ред.), і внести в нього відповідні зміни після першого читання.

Юристи профільного Комітету ВРУ також роз’яснили, що урядовий законопроект пропонує лише внесення змін до діючого ЗУ "Про лікарські засоби", тоді як парламентський проект №2162Д, у разі його прийняття, повністю скасовує дію старого закону (який наразі діє).

"Законопроект № 2162-д передбачає прийняття повністю нового Закону України "Про лікарські засоби". Це означає, що у разі прийняття Законопроекту № 2162-д, діючий Закон України «Про лікарські засоби» буде скасовано, а з ним – і всі внесені до нього зміни (включаючи зміни, запропоновані урядовим Законопроектом № 4484, якщо навіть він буде прийнятий)", - зазначили юристи.

За даними Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, однією з основних відмінностей цих двох законопроектів, є те, що урядовий не містить жодних обмежень щодо реєстрація в Україні ліків, які зареєстровані в Сполучених Штатах Америки, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді або Європейському Союзі. Тоді як парламентський проект обов’язковою умовою застосування спрощеної реєстрації до таких ліків визначає наявність у них не лише формальної реєстрації закордоном, але й практики застосування.

"Формулювання депутатського законопроекту №2162-д стосовно деяких обмежень спрощеної реєстрації (спрощено реєструються тільки ті препарати, які у відповідних країнах включені до клінічних протоколів і формулярів) ґрунтуються на прагненні надати перевагу і преференції при реєстрації лікарським засобам з доведеною медико-економічною ефективністю, а не усім підряд.

Це особливо важливо в наших умовах, коли споживання медикаментів регулюється не стільки медичними стандартами виходячи з доцільності застосування, а значною мірою рекламою, маркетинговим стимулюванням лікарів з боку фармацевтичних кампаній та аптечними працівниками. Отже таке обмеження відповідає інтересам споживачів (населення)", - наголошують у Комітеті.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, О. Мусій, коментуючи законопроект «Про лікарські засоби», внесений КМУ, зазначив, що він справляє враження "лобістського"

За словами Голови профільного комітету ВРУ О. Богомолець, урядовий законопроект містить норми, які нівелюють захисні бар’єри проти надходження на вітчизняний ринок неякісних ліків.

Нардеп пояснила, що в разі прийняття урядового законопроекту, фармкомпанії, які мають європейську реєстрацію, попри заборону реалізації ліків на території ЄС, зможуть безперешкодно збувати свої неякісні ліки на території України.

"В Європі існують дві процедури із реєстрації. Одна процедура авто реєстрації із дозволом на експорт, а друга — реєстрація з дозволом на продаж в середині країни. Є компанії, які випускають неякісні ліки, вони реєструються в одній із європейських країн, але там після перевірки їм не дають дозволу продавати ті препарати в середині країни, а дають можливість тільки сплачувати податки і препарати продавати на експорт", — зазначила вона.

Таким чином, за словами О.Богомолець, підприємства які мають автореєстрацію у ЄС і заборону на продаж ліків у середині країни, зможуть постачати свою продукцію на ринок України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...