Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Технології
77745

За часи незалежності в Україні розробили перший мікросупутник

За часи незалежності в Україні розробили перший мікросупутник

КИЇВ. 24 серпня. УНН. У якому стані сьогодні знаходиться в Україні космічна сфера, і як вона розвинулася за 25 років незалежності, в ексклюзивному коментарі УНН розповів директор Інституту космічних досліджень Національної академії наук та Національного космічного агентства України Олег Федоров.

Проект "Іонасат" та "Іонасат-Мікро" (Мікросупутник)

"Ми сподівалися, що на початку 2018 року відбудеться запуск першого українського мікросупутника. Це перший науково-прикладний проект з дослідження динамічних процесів в ближньому космосі, який має виняткове значення і для розуміння фізики процесів, і для застосувань в телекомунікація, навігації. Апаратура створена українськими фахівцями, це львівські, дніпропетровські вчені. Наші колеги з Польщі і Болгарії працюють з нами в команді. Але якщо буде таке фінансування, ми навряд чи здійснимо цей проект. Сума передбачена в бюджеті, це 30 млн грн. Однак ми їх поки не отримали", - зазначив О.Федоров.

Застосування аерокосмічних даних в інтересах української економіки

"Ми маємо певні успіхи у співробітництві з європейським проектом «Еuropean research area» в галузі агромоніторингу. Оцінювання сільськогосподарських угідь. Прогноз врожайності - це одне з головних завдань української економіки та космічного моніторингу. Ми дуже хочемо, щоб це було використано в Україні, оскільки в нашій державі сільське господарство займає дуже велику нішу. Зараз готується угода за підтримки Світового банку, невеликий проект з Європейським космічним агентством. Співпраця з ними передбачає спільне фінансування з європейського та українського боку. Це важливо, тому що ми впроваджуємо нові технології для Європи, включаючи Україну. Наша держава у цій сфері стає де-факто європейською країною за рівнем впровадження технологій", - розповів директор Інституту космічних досліджень.

Космічна сфера в Україні у стані занепаду

"Підсумовуючи діяльність Інституту космічних досліджень, мушу сказати, що за всі роки незалежності такого стану, в якому опинилася українська наука та космічна галузь зараз, ще не було. Такого, щоб фінансування дорівнювало нулю, ще не було. Під загрозою знаходиться вся наша діяльність. Фінансування академії (НАН – ред.) скорочено, люди отримують неповну заробітну платню, а з боку фінансування космічної програми зараз нуль. 250 млн грн. виділено в бюджеті цього року. Деяка частина знаходиться на казначейських рахунках космічного агентства, але досі не підписано розподіл фінансування Міністерством фінансів. Тому всі наші досягнення і всі наші проекти знаходяться під загрозою", - підсумував О.Федоров.

Довідка УНН: Інститут космічних досліджень НАН України займається такими видами наукової діяльності: фундаментальні та прикладні дослідження у космосі, астрофізичні дослідження об’єктів Всесвіту, зокрема у недоступних з поверхні Землі діапазонах; розробка стратегії та принципів використання космічних засобів у дослідженні Всесвіту для вирішення науково-дослідних та практичних завдань в інтересах народного господарства; розробка та випробування в умовах космосу технологічних процесів і наукової апаратури для космічних досліджень; розробка нових принципів та вдосконалення систем навігації та керування рухом космічних апаратів, моніторингу Землі і космосу та створення інформаційних космічних систем; розробка пропозицій щодо концепції і стратегії космічних програм.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram