Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
70020

Суддю Вищого господарського суду А.Ємельянова від люстрації врятувала ДФС – Т.Козаченко

Суддю Вищого господарського суду А.Ємельянова від люстрації врятувала ДФС – Т.Козаченко

Артур Ємельянов

КИЇВ. 6 вересня. УНН. Суддя Вищого господарського суду Артур Ємельянов, враховуючи його спосіб життя та роль у судійстві України, за всіх підстав підлягав люстрації. Але його врятувала ДФС, яка склала йому позитивний висновок, незважаючи на виявлення багатомільйонних рахунків в іноземних банках. Про це в коментарі УНН повідомила Голова люстраційного департаменту Мін’юсту Тетяна Козаченко.

“Логічно заявити щодо Ємельянова, враховуючи спосіб життя, і ту роль яку він відіграв у судійстві України, він за всіх підстав підлягав майнової люстрації. Але повноваження проведення майнової люстрації органами ДФС, які склали йому позитивний висновок, незважаючи на ті кошти, мільйони, які були знайдені у іноземних банках, не зважаючи на те, що за 2013 рік він не розглядав жодної судової справи взагалі, отримуючи зарплату судді і маючи дохід, знімав в оренду квартиру, яка в 7 разів перевищила безпосередньо його доход судді”, - повідомила Т.Козаченко.

За її словами, ДФС фактично знівелювала люстрацію серед суддів.

“Майнова перевірка в люстраційному законодавстві була повністю знівельована органами ДФС. Тому за законом про очищення влади жоден суддя не люстрований взагалі, при тому що Мін'юст подало що Вищої ради юстиції 70 пакетів на 70 суддів щодо їх люстрації і звільнення.

Вища рада юстиції прийняла тільки одне рішення, а саме щодо екс - голови Вищого господарського суду. Я маю на увазі рішення саме про люстрацію. Це щодо Віктора Татькова.

Тобто Вища рада юстиції прийняла рішення про його люстрацію, це вже було у порядку денному ВР. Голова ВР на той період Гройсман з порядку денного зняв. Татьков оскаржив це у судову інстанцію, судова інстанція – Вищий адмінсуд, з порушенням строків відмовилася розглядати справу, просто його зупинила до розгляду Конституційного суду.

Таким чином, незважаючи на рішення найвищого контролюючого органу - Вищої ради юстиції, екс-голова Вищого господарського суду продовжує виносити рішення ім'ям України”, - наголосила вона.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, 300 мільйонів гривень скандального судді А.Ємельянова "врятував" банкір С.Дядечко. Він підтвердив в суді, що панамська компанія Restwood Products Corporation, рахунком якої в банку Liechten Steinische Landes-Bank AG ( Ліхтенштейн) , за даними Генпрокуратури, розпоряджалася екс-дружина судді Ємельянова Світлана, належить йому.
У поданому Генпрокуратурою клопотанні йдеться: "Є достатньо підстав вважати, що на початку квітня 2015 Дядечко С.В. за попередньою змовою з Ємельяновим А.С., для приховування та маскування незаконного походження коштів, попередньо отриманих Ємельяновим А.С. злочинним шляхом, надав дружині Ємельянова А.С. Ємельянової С. право на розпорядження рахунком зазначеної компанії № LI3108800546868502001в банківській установі Князівства Ліхтенштейн - Liechten Steinische Landes-Bank AG, залишок коштів на якому становить 13,13 млн. Швейцарських франків (близько 300 млн грн.)".

Як раніше повідомляли ЗМІ, суддю Вищого Господарського суду України Артура Ємельянова називають співавтором судової системи епохи В.Януковича. Широкого розголосу набув інцидент з опублікуванням його декларації 2014 рік, згідно з якою в його власності знаходилися 13 квартир і два будинки загальною площею понад 2 тис. кв. м, а також два земельні паї по гектару кожен (при річній зарплаті в 261 тис. грн). Згодом декларація була змінена, тепер Артур Ємельянов володіє лише однією квартирою. ЗМІ пов'язують цю обставину з розлученням судді (як підозрюють журналісти, фіктивним) і можливою передачею більшої частини майна колишній дружині. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram