Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 17 жовтня 2018 23:55
Загрузка...
Ексклюзив: Політика
45120

ВРЮ визнала в діях судді А.Ємельянова порушення присяги, але його не можуть притягти до відповідальності - С.Власенко

ВРЮ визнала в діях судді А.Ємельянова порушення присяги, але його не можуть притягти до відповідальності - С.Власенко

КИЇВ. 7 вересня. УНН. Процес проведення реформи судової системи яскраво ілюструє ситуація з суддею Вищого господарського суду Артуром Ємельяновим. Вища рада юстиції визнала в його діях порушення присяги, проте не змогла притягти до відповідальності через те, що сплив термін. При цьому, на підставі матеріалів ВРЮ суддю А.Ємельянова мала б притягти до відповідальності Генеральна прокуратура, яка також цього не зробила. Про це заявив народний депутат Сергій Власенко в коментарі УНН.

Загалом, на його переконання, влада не збирається проводити судову реформу, оскільки хоче керувати суддями у ручному режимі.

“На моє глибоке переконання, перше, влада не проводить і не збирається проводити жодної ефективної судової реформи. Петро Олексійович Порошенко хоче зробити те, що свого часу зробив Віктор Янукович, а саме - керувати судовою системою у ручному режимі.

Для цього створені всі механізми і всі передумови. Більше року назад Петро Олексійович Порошенко отримав тотально підконтрольну йому ВРЮ, тотально підконтрольну йому. На виборах 2014 року Петро Олексійович Порошенко отримав підконтрольну йому більшість Верховної Ради, хоча і штучно створеної, але Петро Олексійович Порошенко контролює сьогодні і ВРЮ, і ВР, що давало би йому всі можливості наводити лад у судовій системі.

Замість цього вони домовляються, тому що контрольованого суддю легше контролювати, пробачте за тавтологію. Суддя, який висить на гачку, він виконує всі забаганки діючої влади. І це очевидно не лише на прикладі окремих суддів, це очевидно на прикладі цілих інституцій, до прикладу, Конституційний суд України”, - пояснив політик.

Зокрема, він наголосив, що суддя Вищого господарського суду А.Ємельянов мав бути притягнутий Генеральною прокуратурою України до відповідальності на підставі матеріалів Вищої ради юстиції, які встановили порушення присяги. Однак, ГПУ цього не зробила.

“Що стосується пана Ємельянова. ВРЮ винесла висновок про те, що пан Ємельянов вчинив дії, які підпадають під порушення присяги. Але вони сказали, що скінчився трирічний термін притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, а відтак вони його не можуть притягти до відповідальності.

Тобто ситуація абсурдна, вони встановили значне порушення суддею вимог чинного законодавства, але притягнути вони його не можуть до відповідальності.

У ВР майже рік лежить мій особистий законопроект про те, щоб ці 3 роки збільшити до 7 років, тобто строк притягнення до відповідальності суддів збільшити до 7 років. Я говорив, що вже в листопаді деяких суддів, які судили під час Майдану, не можна буде притягнути до відповідальності. У нас вже от, на жаль, така ситуація є.

По Ємельянову уже ці рішення приймали ВРЮ, це з одного боку, а з другого боку – абсолютно не працює правоохоронна система, яка знову таки підконтрольна Петру Олексійовичу Порошенку. У нас Генпрокурор без юросвіти Юрій Луценко кожен день влаштовує якісь піарні акції замість того, щоб ефективно працювати”, - сказав С.Власенко.

Він наголосив, що матеріали ВРЮ мають лягти в основу кримінального провадження ГПУ стосовно судді А.Ємельянова.

“Якщо ВРЮ встановила, що у діях судді Ємельянова є порушення присяги судді, то це означає що ГПУ повинна була забрати ці документи до себе, порушити кримінальну справу, бо, як правило, порушення присяги судді - це здебільшого пов'язано із винесенням завідомо неправосудного рішення - порушити відповідну кримінальну справу, розслідувати і притягти цього суддю до відповідальності. І тим більше, що це є інформація публічна. У нього на рахунках у Ліхтенштейні були заблоковані величезні суми в швейцарських франках, які він навіть не міг використати. Але ніхто нічого не робить, тому що немає зацікавленості боротися з корупцією у судовій системі, оновлювати судову систему і так далі”, - пояснив політик.

Та ж сама ситуація щодо колишнього керівника Вищого господарського суду Віктору Татькову, зауважив С.Власенко.

“Ми криком кричимо – виносьте постанову по Татькову, бо вона вже теж там майже півроку гуляє коридорами ВР. І це при тому, що комітет профільний вже вирішив це питання, а чомусь ані Грйсман, ані Парубій цю постанову у зал не виносять по Татькову. Тому, на жаль, це все пазли великої гри з боку Порошенка, який хоче контролювати судову систему, великої гри з боку правоохоронних органів, які замість реальної професійної роботи займаються профанацією і піаром”, - сказав він.

С.Власенко також наголосив на непрофесіоналізмі правоохоронної ситсеми, представники якої ніяк не можуть затримати суддю М.Чауса.

“Я вчора не був у ВР, я був у відрядження на юридичному комітеті Парламентської асамблеї Ради Європи, але вчора розглядалося питання по судді Чаусу.

От у мене два питання до правоохоронних органів: вони там розказували, що вони чуть не цілим НАБУ ловили цього Чауса по всій країні, щоб його задокументувати. А для того, щоб звільнити Чауса, їм було достатньо подивитися публічні, які є у загальному доступі, відеоматеріали, як він проводить слухання справ, порушити проти нього справу, зібрати відповідні докази, і це достатньо швидко, адже це публічно було зроблено і притягти його до відповідальності, рекомендувавши ВР звільнити із посади судді рішенням ВРУ і порушивши проти нього кримінальну справу.

Але цього не робилося, бо Чаус робив це на угоду діючій владі, він виносив завідомо неправосудні рішення, очевидно завідомо неправосудні рішення на догоду діючій владі і тому його не чіпали, а потім ідуть розмови про видатну боротьбу.
Це з одного боку, а з другого – вчора Холодницький лив крокодилові сльози і розказував, що вони нічого не могли зробити із Чаусом і він втік. А я хочу пану Холодницькому нагадати, що згідно із українською Конституцією, суддю не можна затримати і арештувати, але це не означає, що не можна проти нього застосовувати домашній арешт, що на нього браслет не можна одягнути, не означає, що йому не можна заборонити виїзд за кордон. Це непрофесіоналізм правоохоронної системи”, - резюмував С.Власенко.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, 300 мільйонів гривень скандального судді А.Ємельянова "врятував" банкір С.Дядечко. Він підтвердив в суді, що панамська компанія Restwood Products Corporation, рахунком якої в банку Liechten Steinische Landes-Bank AG (Ліхтенштейн), за даними Генпрокуратури, розпоряджалася екс-дружина судді А.Ємельянова Світлана, належить йому.

У поданому Генпрокуратурою клопотанні йдеться: "Є достатньо підстав вважати, що на початку квітня 2015 Дядечко С.В. за попередньою змовою з Ємельяновим А.С., для приховування та маскування незаконного походження коштів, попередньо отриманих Ємельяновим А.С. злочинним шляхом, надав дружині Ємельянова А.С. Ємельянової С. право на розпорядження рахунком зазначеної компанії № LI3108800546868502001в банківській установі Князівства Ліхтенштейн - Liechten Steinische Landes-Bank AG, залишок коштів на якому становить 13,13 млн. Швейцарських франків (близько 300 млн грн.)".

Як раніше повідомляли ЗМІ, суддю Вищого Господарського суду України Артура Ємельянова називають співавтором судової системи епохи В.Януковича. Широкого розголосу набув інцидент з опублікуванням його декларації 2014 рік, згідно з якою в його власності знаходилися 13 квартир і два будинки загальною площею понад 2 тис. кв. м, а також два земельні паї по гектару кожен (при річній зарплаті в 261 тис.грн). Згодом декларація була змінена, тепер Артур Ємельянов володіє лише однією квартирою. ЗМІ пов'язують цю обставину з розлученням судді (як підозрюють журналісти, фіктивним) і можливою передачею більшої частини майна колишній дружині.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...