Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 19 червня 2019 00:43
Ексклюзив: Політика
57315

Встановлено понад 1,5 тис. фактів втручання в автоматичний розподіл справ у Вищому госпсуді – адвокат

Встановлено понад 1,5 тис. фактів втручання в автоматичний розподіл справ у Вищому госпсуді – адвокат

КИЇВ. 23 вересня. УНН. Упродовж 2012- 2013 років було здійснено півтори тисячі втручань в автоматичний розподіл справ у Вищому господарському суді. Такі дані можуть стати підставою для визнання усіх рішень, винесених у цей період, неправосудними. Тільки за мінімальними підрахунками таких неправосудних рішень було винесено на суму до 50 млрд доларів США. Про це в коментарі УНН повідомив адвокат Віталій Тітич.

За його словами, наразі готується дозвіл слідчих на розголошення усіх цих фактів, оскільки це епізоди кримінального провадження.

“У нас порушене кримінальне провадження за фактом втручання в систему автоматичного розподілу справ у Вищому господарськму суді України. Кваліфіковано за ч.3 ст. 376 ( з тяжкими наслідками).

Зараз стадія, коли вже встановлено факт втручання в автоматичну систему розподілу в 2012-2013 роках (це півтора року досліджувалось) більш ніж у 1,5 тис. випадках. Це автоматично може означати, що всі винесені судові рішення є завідомо неправосудні, оскільки їх ухвала була з порушенням процедури щодо визначення складу суду”, - зазначив він.

На думку В.Тітича, після оприлюднення цих даних, кількість заяв про втручання може ще збільшитися.

“Кожна особа зможе прийти на Борисоглібську до конкретного слідчого і подати додаткові документи, щоб перевірили, чи попадає їхня справа конкретно у цей перелік. Відповідно вони мають бути визнані потерпілими і далі відповідно до Кримінального процесуального кодексу”, - пояснив адвокат.

В.Тітич наголосив, що усі ці факти втручання було здійснено коли Вищий господарський суд очолювали судді Віктор Татьков та Артур Ємельянов.

“Основний фігурант там іде Ємельянов за додаткові епізоди, не в цьому кримінальному провадженні, але це цілий перелік кримінальних проваджень і Ємельянов там один із самих активних фігурантів, оскільки він якраз цю систему заточував.

Вони (Ємельянов та Татьков - ред.), скажімо, все на такі промислові рейки поставили. Ця система називалась “Донецький паровозик”. Все було без ілюзій, шаг вправо, шаг вліво – розстріл, а Ємельянов їздив по судах першої та другої інстанцій для того, щоб привести цю систему до відповідної роботи, тиснув на суддів.

Зараз судді дають такі покази, ви знаєте напевно, деякі судді після цього серйозно страждають. Навіть сьогодні Ємельновим була сфабрикована справа стосовно судді київського господарського суду Пригунової, може ви чули тоді.... Cудді апеляційних судів дають свідчення про те як Ємельянов їздив і організовував цю систему на рівні. Там доволі хитро все було придумано.
До речі, ця система діє і зараз...Ємельянов досі працює, не зважаючи на всі намагання Тетяни Козаченко. Він активно працює і фінансує певні заходи стосовно інших суддів, які намагались давати свідчення….”, - розповів В.Тітич.

Нагадаємо, НАБУ досі проводить стосовно судді ВГСУ А.Ємельянова “інформаційно-аналітичну роботу”.

Як раніше повідомляв УНН, Держфінмоніторинг разом з фінансовою розвідкою Ліхтенштейну встановили, що у липні-вересні 2014 року панамська компанія “Restwood Products Corporation” переказала зі свого рахунку у латвійському банку на рахунок у банку в Ліхтенштейні 5,80 млн євро і 7 млн дол., які вірогідно належать судді Вищого господарського суду А.Ємельянову. Однак, ГПУ так і не вдалося повернути в Україну ці кошти. Крім того, за даними ГПУ, Ліхтенштейн не відповідає на запити українських правоохоронців щодо надання правової допомоги.

За даними ЗМІ, суддю Вищого Господарського суду України А.Ємельянова називають співавтором судової системи епохи В.Януковича. Широкого розголосу набув інцидент з опублікуванням його декларації 2014 рік, згідно з якою в його власності знаходилися 13 квартир і два будинки загальною площею понад 2 тис. кв. м, а також два земельні паї по гектару кожен (при річній зарплаті в 261 тис. грн). Згодом декларація була змінена, тепер Артур Ємельянов володіє лише однією квартирою. ЗМІ пов’язують цю обставину з розлученням судді (як підозрюють журналісти, фіктивним) і можливою передачею більшої частини майна колишній дружині.

Попри інцидент з майном судді, ДФС видала А.Ємельянову позитивний висновок майнової перевірки, чим врятувала його від люстрації.

Раніше ЗМІ повідомляли про те, що суддя ВГСУ А.Ємельянов і член Вищої ради юстиції П.Гречківський, якого підозрюють у вимаганні хабара в півмільйона доларів, є співвласниками заповідної землі на Жуковому острові у Києві.

Журналісти з’ясували, що ця ділянка площею в 7,5 га була виділена Київрадою компанії “Оздоровчий центр “Сесіль” у 2007 році. Тоді мером Києва був Леонід Черновецький, а П.Гречківський — депутатом Київради. Протягом наступних років прокуратура декілька разів оскаржувала в судах передачу цієї землі, мотивуючи це порушенням лісового і водного законодавства, але двічі розгляд цієї справи потрапляв у суди, якими керував А.Ємельянов, а потім — у Вищий господарський суд, заступником голови якого був батько П.Гречківського. Всі ці суди відхилили скарги прокуратури.

У 2012 році А.Ємельянов і П.Гречківський начебто продали свої частки у “Сесіль”, але, за багатьма ознаками, вони лише заховали їх у офшорах: А.Ємельянов — у Ліхтенштейні, П.Гречківський — на Мальті.

Джерело: УНН
Теги: суди
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...