Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 18 листопада 2018 11:56
Загрузка...
Ексклюзив: Політика
29940

Інвестори з Ізраїлю та США зацікавились проектом будівництва СІЗО під Києвом – П.Петренко

Інвестори з Ізраїлю та США зацікавились проектом будівництва СІЗО під Києвом – П.Петренко

Павло Петренко

Ідея перенесення слідчого ізолятору за межі столиці існує вже давно. Минулого року міністр юстиції Павло Петренко повідомив про план перенесення слідчих ізоляторів з Києва до району міста Ірпінь вже до 2018 року.

КИЇВ. 9 грудня. УНН. У межах реформи Державної кримінально-виконавчої служби передбачається винесення СІЗО за межі міст, подалі від соціальних об’єктів: пілотні проекти планується реалізувати у Києві, Одесі, Львові та Чернівцях. Днями був підписаний Меморандум щодо будівництва нових слідчих ізоляторів для Києва та Львова. Для будівництва нових СІЗО планується залучити іноземних інвесторів. Як просувається справа з перенесенням слідчого ізолятора за межі столиці, кореспондент УНН поцікавився у міністра юстиції Павла Петренка.

- Коли буде оголошено конкурс для інвесторів, які бажають будувати нове СІЗО замість Лук’янівського?

- Був підписаний Меморандум буквально декілька днів назад відповідними профільними міністерствами і органами місцевої влади. За цим Меморандумом відбувається оголошення щодо надання найкращої технічної пропозиції від інвесторів. Там досить складна процедура за законом. Тобто, зараз ми будемо отримувати технічні пропозиції від тих інвесторів, які мають гіпотетичне бажання взяти участь у конкурсі. Потім ці технічні пропозиції опрацьовуються, публікуються, і оголошується друга частина – вже безпосередньо конкурс між тими інвесторами, які надали технічні пропозиції, допустимі для будівництва СІЗО за нашими вимогами.

- Коли буде оголошена друга частина конкурсу?

- Я думаю, що після свят – це початок наступного року. Об'єктивно, швидше це не буде, тому що тільки 60 днів ми будемо збирати інформацію від потенційних інвесторів, після цього буде їх обробка, експертиза. Тому що СІЗО – це спеціальний режимний об’єкт, а не будівництво багатоквартирного будинку. Після того, як будуть надані технічні пропозиції, проведена технічна експертиза цих документів, відібрані ті інвестори – буде оголошено конкурс між ними вже на кращу пропозицію щодо строку, фінансування того чи іншого проекту. Я думаю, що це декілька місяців точно займе до того моменту, поки ми будемо виходити на фінальні рішення з підписання меморандумів чи договорів уже безпосередньо з інвестором.

- Пропозиції вже почали надходити до Мін'юсту?

- У зв’язку з тим, що це було кілька днів тому, ще не почали, наскільки я знаю, але ми будемо вас інформувати.

- Хто вони, потенційні інвестори?

- Я особисто не знаю, тому що моє завдання – щоб максимальна кількість інвесторів, які зацікавлені у цьому проекті, з'явилися на нашому конкурсі. Я знаю, що і іноземні інвестори цікавилися цим проектом – американські компанії, компанії з Ізраїлю, які мають стосунок до будівництва і обладнання тюрем там. Наскільки я знаю, і українські інвестори – будівельні компанії цікавилися цим проектом. Чим більше інвесторів потенційних прийде на конкурс, тим будуть кращі умови для держави з будівництва нового СІЗО.

- З місцевою владою Коцюбинського вдалося домовитися про перенесення СІЗО на їхню територію?

- Ми запропонували абсолютно чесну і прозору модель. Насправді той об’єкт, про який іде мова (на території якого планується будівництво СІЗО – ред.) – це діюча колонія на території Коцюбинського, яка так само зараз має і ув'язнених, і всі об’єкти інфраструктури, притаманні колонії. Навпаки, СІЗО має нижчий рівень небезпеки, тому що в колонії вже знаходяться засуджені, в тому числі за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів, а в СІЗО знаходяться тільки особи, які підозрюються у вчиненні злочинів. Тому це певні маніпуляції, що СІЗО створить додаткові заходи або ризики для безпеки громадян. Ми запропонували, якщо місцева влада запропонує нам інший майданчик, співмірний з тим, який знаходиться у власності держави і де знаходиться колонія, і стане партнером у даному процесі, то без питань…

- Розмови були про будівництво СІЗО в Бучі…

- Це так само інша установа, яка входить в систему пенітенціарної служби. Але я ще раз хочу сказати, що не можна займатися маніпуляціями, коли ти говориш, що ми не дозволимо побудувати нове СІЗО (у Коцюбинському – ред.), а при цьому не договорюєш, що фактично мова йде про те, що там діюча тюрма вже є. А будівництво нового СІЗО – це додаткові робочі місця, це використання будівельних матеріалів, які будуть придбаватися в тому ж районі, це в подальшому і певна інфраструктура – магазини, і можливість для малого і середнього бізнесу там створювати додаткові робочі місця по наданню послуг. Коли відбуваються маніпуляції, дуже сумно, що до кінця не розповідають громаді про ті позитиви, які є від цього. Все рівно при будь-яких обставинах діюча колонія, яка там є, вона там залишиться. І вона в досить поганому технічному стані, там є особи, які утримуються. Чому не зробити модернізацію? Чому не побудувати новий об’єкт? Чому не надати можливість заробити малому та середньому бізнесу і місцевій громаді у цьому процесі, і зробити більш безпечними умови по цьому об’єкту? Ще раз повторюся – колонія і СІЗО – це різні об’єкти; у СІЗО не знаходяться злочинці, у СІЗО знаходяться тільки підозрювані. Ми максимально відкриті до комунікації з громадою і з місцевою владою, головне, щоб ця комунікація була ефективна і об’єктивно прозора.

- Тобто переговорний процес триває?

- Абсолютно. Ми не закриваємось.

- На час будівництва СІЗО ув’язнених будуть кудись переміщувати з Коцюбинської колонії?

- Частково є технічна можливість першу частину будівельних робіт робити без переміщення ув’язнених, інша частина вже завершення будівельних робіт буде потребувати переміщення ув’язнених у інші структури, це не буде проблемою.

- Куди їх переміщуватимуть?

- В будь-яку установу у Київській області, яких достатньо для того, щоб помістити декілька десятків чи до сотні ув’язнених.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...