Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка

Податковий комітет ВРУ ще не визначився, чи підтримуватиме підвищення алкогольних акцизів

Податковий комітет ВРУ ще не визначився, чи підтримуватиме підвищення алкогольних акцизів

акциз

КИЇВ. 13 вересня. УНН. Питання щодо підняття акцизів на алкогольну продукцію податковий комітет ВРУ ще не розглядав, і відповідний урядовий законопроект з цього приводу члени комітету поки не бачили. Про це у коментарі УНН зазначила голова податкового комітету ВРУ Ніна Южаніна.

"Це питання ще не розглядалося, і нічого члени Комітету не знають. А оскільки ми це можемо побачити тільки в цифрах бюджету на 2017 рік, якого ще немає у Верховній Раді, то звісно, в нас немає такої інформації", - сказала вона.

За словами нардепа, судячи із публічних заяв Мінфіну, уряд має намір підняти ставки акцизного збору для алкогольної продукції лише на індекс інфляції. Однак, чи так це насправді, буде зрозуміло лише тоді, коли нардепи матимуть на руках відповідний законопроект.

Читайте також: А.Дорошенко: в разі подальшого підняття акцизів на алкоголь, 90% ринку опиниться в тіні

"Чи правда це (щодо підняття акцизів лише на рівень інфляції, - ред.), і чи саме в такій формі планується підвищення ставок акцизного податку, - я не знаю. Хоча галузь в минулому році говорила, і вже в цьому році є багато звернень про те, щоб ставки акцизного податку не піднімали, тому що обсяги виробництва (легальної продукції - ред.) і продажів зменшуються", - зазначала Н.Южаніна.

Нагадаємо, КМУ ініціював підвищення акцизів на алкогольні напої на 11,2%.

Згідно із пропозицією уряду, акциз на спирт має зрости з 126,96 до 141,18 грн за 1 літр чистого спирту. Акциз на пиво повинен збільшитися з 2,78 до 3,09 грн/л, на вина кріплені та вермути - з 8,02 до 8,92 грн/л, на ігристі - з 11,65 до 12,95 грн/л.

На думку експертів, зростання акцизів на алкогольні напої призведе до збільшення обсягів торгівлі "з-під поли". Зокрема, за словами економіста Охріменко, ініціатива КМУ може привести до зростання частки контрафакту і контрабанди на ринку алкоголю до 35%.

Наразі, за оцінками І.Товкача, через тіньовий горілчаний бізнес щорічно держава втрачає близько 20 млрд грн.

Додамо, що за даними журналіста О.Дубинського, за право торгувати "лівою" горілкою тіньовики платять владі по 1 долару з літра.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram