Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка

Мінагрополітики планує до кінця року внести на розгляд ВР законопроект про обіг землі

Мінагрополітики планує до кінця року внести на розгляд ВР законопроект про обіг землі

земля

КИЇВ. 19 вересня. УНН. Міністерство аграрної політики та продовольства завершує роботу над законопроектом про обіг землі і планує внести його на розгляд Верховної Ради до кінця 2017 року. Про це повідомив у коментарі УНН перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

"Фактично завершено роботу над законопроектом про обіг (землі – ред.). Але ми його не подаємо навіть на розгляд уряду, тому що його потрібно подавати в пакеті з іншим законом про фінансово-кредитну підтримку ринку землі. А робота над ним ще триває. Сказати, що це буде до кінця року, технічно це можливо. Я дуже сподіваюся, що це відбудеться", - сказав він.

На уточнення УНН про те, чи все ж таки планується внесення законопроекту про обіг землі до кінця цього року, чи в наступному, М.Мартинюк відповів: "Ми плануємо в цьому, але як воно буде, ми подивимося".

Посадовець наголосив, що наразі Мінагрополітики працює у кількох напрямках стосовно підготовки земельної реформи

"По-перше, ми ведемо активну комунікаційну кампанію. І соціологія показує, що відбуваються поступові зрушення у суспільному сприйнятті цього питання. По-друге, сама модель земельної реформи з безліччю обмежень. І я відповідально заявляю, що там всі ризики враховані і всі вони нівельовані", - зазначив він.

По-третє, наголосив М.Мартинюк, вони працюють з міжнародними фінансовими організаціями для напрацювання моделей фінансово-кредитної підтримки ринку землі.

І основним завданням уряду, зауважив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства, є створення не продавця, бо продавець є і їх 7 млн людей, а покупця, спроможного купити цю змелю. І тоді, на його думку, ринок землі зможе запрацювати.

Крім того, за словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства, МВФ не зняв з порядку денного питання щодо земельної реформи.

"МВФ не зовсім зняв (це питання – ред.). Треба буде дивитися офіційні документи. Але виходячи з тих заяв, які доступні у відкритих джерелах, то МВФ просто зняв маяк як необхідну передумову виділення траншу. Але сама земельна реформа, ринок землі не знятий з порядку денного МВФ і тим більше українського уряду", - резюмував він.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що не збирається "витискати" з народних депутатів земельну реформу, при цьому закликавши ухвалити закони щодо ринку землі.

Раніше Прем’єр-міністр В.Гройсман зазначав, що право купувати землю повинні мати тільки фізичні особи і не можна дозволяти продавати в одні руки більше 200 га.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram