Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика

Вкладники знищених банків про Рибалку: три роки повного ігнору та популізм

Вкладники знищених банків про Рибалку: три роки повного ігнору та популізм

Сергій Рибалка

КИЇВ. 10 жовтня. УНН. Вкладники знищених банків обурені позицією голови фінкомітету ВРУ Сергія Рибалки стосовно правих та винних у так званому "банкопаді". Про це у коментарі УНН повідомив правозахисник В'ячеслав Олійник.

З його словами, якщо С.Рибалка спроможний звинувачувати у "банкопаді" лише правоохоронні органи і критикувати їх за начебто саботаж розслідувань "банківських злочинів", то він просто некомпетентний. Оскільки Фонд гарантування вкладів напряму замішаний у махінаціях зі знищенням низки банківських установ.

"Силовики не допомагають (розслідувати причини "банкопаду" - ред.), і ФГВФО не зацікавлений у цьому, тому що він сам ці махінації прокрутив. Наприклад, є факти, що співробітники ФГВФО торгували майном ліквідованих банків по заниженій вартісті…

На мою думку, С.Рибалка просто не володіє інформацією щодо "банкопаду". Хоча, ми до нього не одноразово зверталися, я звертався особисто ще по ситуації із банком "Форум", і з "Дельтабанком". Взагалі ніяких відповідей від нього не було", - зазначив В.Олійник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ініціатива С.Рибалки здатна знищити 200 кредитних союзів 

Крім того, юрист розповів історію, як С.Рибалка замість реальної допомоги ошуканим вкладникам переймався лише за свою електоральну підтримку.

"Там була така його фраза: "А скільки у вас там людей по "Форуму". Ми йому сказали, що там 3 тис. людей обманутих вкладників. Він каже: "Це гарний електорат, і можна було б поспілкуватися…". Тобто він просто зацікавлений у електораті на виборах. Якщо буде цікаво набирати голоси на виборах, то він буде допомагати, а якщо ні – то взагалі повний ігнор", - розповів В.Олійник.

Також експерт додав, що С.Рибалка у соціальних мережах у групі ошуканих вкладників розмістив свою статтю щодо "банкопаду". У відповідь вкладники почали пригадувати йому, як зверталися по допомогу і в 2013, і 2014 і в 2015 роках. Проте С.Рибалка жодного разу нічого так і не зробив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раді не виключають можливості позбавлення С.Рибалки депутатської недоторканності 

"Там всі пишуть, що ми ж зверталися до вас у 2013 і в 2014 і в 2015 роках, ви нічого не робили. Йому там так пишуть, що ми ж постійно до вас ходимо, а ви ніяк не реагуєте. Отакий у мене з ним досвід спілкування – ми приїздили в Київ до "Радикальної партії" і тут у Дніпрі спілкувалися – реакції нуль", - додав В.Олійник.

Нагадаємо, напередодні С.Рибалка опублікував відповідь НБУ на свій запит, з якого слідує, що за фактами "банкопаду" правоохоронці розслідують понад 1800 кримінальних проваджень, а 33 справи – вже скеровані до суду. І це при тому, що ліквідовано було близько 90 банків.

Однак навіть попри такі дані нардеп звинуватив силовиків у саботажі розслідування, не піддавши критиці ані дії НБУ, ані Фонду гарантування вкладів. Хоча на сьогодні судами винесені рішення, які свідчать про не завжди законний характер дій регулятора при ліквідації банківських установ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram