Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 13 грудня 2018 21:03
Ексклюзив: Економіка
81525

Бюджетний Комітет ВР просить Кабмін переглянути деякі показники проекту бюджету на 2018 рік

Бюджетний Комітет ВР просить Кабмін переглянути деякі показники проекту бюджету на 2018 рік

КИЇВ. 17 листопада. УНН. Бюджетний Комітет Верховної Ради рекомендував Кабміну переглянути деякі показники в проекті бюджету країни на 2018 рік, зокрема це стосується лотерейної діяльності. Про це УНН повідомили в Комітеті ВР.

Справа в тому, що в проект закладено 1 млрд грн доходу від продажу лотерейний ліцензій. Але ця сума ще не затверджена Кабміном, і як нагадаємо, прорахована навмання.

Нагадаємо, ліцензії для операторів лотерей закінчилися в 2014 році. В цьому році Мінфін запропонував свій проект ліцензійних умов. Цей проект ідеально підходь компанії "УНЛ" і прибирає з ринку двох його конкурентів "М.С.Л." і "Патріот".

Натомість лотереї, які "вийшли" з ринку, на думку Мінфіну, повинні будуть проводити держбанки. Але з цим не згоден Нацбанк. Там заявляють, що організація лотерей - це ризикований вид діяльності для банків - він може поставити під загрозу гроші клієнтів.

Таким чином, на сьогоднішній день залишається неясним, хто залишиться на ринку лотерей в наступному році, яка кількість гравців зможе придбати ліцензію і відповідно зможе перерахувати ці гроші в бюджет країни. Тим більше, що та лотерейна компанія (УНЛ), яку Мінфін хоче залишити на ринку, за оцінками аналітиків, платить бюджету країни близько 10 млн грн на рік. Це в 30 разів менше, ніж заплатив в 2013 році конкурент "УНЛ" - компанія "М.С.Л.", яку зараз хочуть викинути з ринку.

Відсутність відповідей на ці питання не завадили Мінфіну внести незміцнені цифри в проект бюджету на 2018 рік. У зв'язку з цим редакція УНН звернулася до бюджетного Комітету ВР за роз'ясненнями.

"Виходячи з пояснювальної записки до цього законопроекту від затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей і встановлення розміру оплати за видачу ліцензій, в доходах проекту бюджету на 2018 рік передбачено додаткові надходження в розмірі 1,9 млрд грн, в тому числі надходження від видачі відповідної ліцензії - 1 млрд грн. Однак для надходження відповідних коштів до бюджету необхідно прийняти відповідну постанову уряду, про що також сказано в пояснювальній записці.

З огляду на вищесказане, Комітет Верховної Ради України з питань бюджету у підсумках і пропозиціях до проекту Закону про Державний бюджет на 2018 рік рекомендував доручити Кабінету міністрів України при підготовці такого законопроекту до другого читання врегулювати питання щодо визначення ліцензійних умов ведення і господарської діяльності з випуску та проведення лотерей і встановлення розміру оплати за видачу відповідних ліцензій, а також в разі потреби переглянути показник відповідних доходів проекту державного бюджету на 2018 рік", - відповіли в Комітеті ВР.

Нагадаємо, компанію "УНЛ" (Українські національні лотереї) пов'язують з нардепом від БПП Олександром Третьяковим.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...