Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Економіка
61740

У Мінагрополітики повідомили, як літні дощі вплинули на врожай зерна

У Мінагрополітики повідомили, як літні дощі вплинули на врожай зерна

КИЇВ. 11 вересня. УНН. У Мінагрополітики запевняють, що літні дощі жодним чином не позначаться на загальному результаті збору врожаю зернових та об'ємах експорту. Про це УНН повідомили у Мінагрополітики у відповідь на запит.

"Зниження якісних показників зерна внаслідок випадання надмірних дощів носило фрагментарний характер і не вплине на остаточний загальний результат урожаю та об’єми експорту. Слід також зазначити, що станом на 30 липня, до періоду затяжних дощів, пшеницю вже було зібрано на площі 4,9 млн га або 74% до прогнозу та намолочено 17,1 млн тонн зерна", - зауважили у Мінагрополітики.

Міністерство зберігає прогноз врожаю зерна в Україні на рівні понад 60 млн тонн.

Зокрема, врожай пшениці очікується на рівні 24 млн тонн, з них 13 млн тонн – продовольчої.

"За попередніми оцінками, співвідношення “продовольчі класи/фураж” у врожаї пшениці 2018 року складе 55/45", - додали у Мінагрополітики.

При цьому, у відомстві звернули увагу на те, що потреба внутрішнього ринку в продовольчій пшениці складає 4,5 млн тонн, тому забезпеченість України зерном та продуктами його переробки (борошном, крупами) є стовідсотковою і дозволяє не лише гарантувати продовольчу безпеку, а й забезпечувати експортний потенціал.

Нагадаємо, начальниця відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко заявила, що через затяжні дощі в Україні погіршилась якість зерна.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram