Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Здоров'я
225165

Медик розповів, до яких хвороб призводить пізній відхід до сну

Медик розповів, до яких хвороб призводить пізній відхід до сну

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. Пізній відхід до сну призводить до порушень у роботі ендокринної системи, послаблює імунітет, викликає депресію, а також сприяє ранньому розвитку хвороб Паркінсона і Альцгеймера. Про це повідомив президент української асоціації медицини сну, сомнолог Юрій Погорецький в коментарі кореспонденту УНН.

"Інтернет вбиває наш сон. Треба чітко зрозуміти: о 22 годині лягаємо – о 6 підйом, і всі наші таланти розкриються максимально – скільки їх у нас є. Якщо ми будемо псувати собі сон, і сидіти в інтернеті до 1-2 ночі, споживаючи інформаційне сміття, тоді ми довго не витягнемо, буде біда", - зазначив медик.

За його словами, люди, які невчасно лягають спати, схильні до депресії, сонливості, засинанню за кермом. Крім того, вони частіше думають про суїцид.

"Паркінсон, Альцгеймер, старечий маразм починаються якраз у молодості, коли нічні чергування, підробітки на трьох роботах, пізно лягаємо, оскільки в гуртожитку по 4-5 людей – неможливо заснути нормально. Наша старість закладається в молодості. Якщо ми хочемо відсунути на 15-20 років Альцгемера, Паркінсона, треба берегти сон змолоду", - додав сомнолог.

Він пояснив, що піковий момент вироблення мелатоніну – гормону щастя – припадає на проміжок між 22 і 24 годинами.

"Шлейф" цього гормону діє ще до 3-4 годин ночі, однак о 23 годині концентрація гормону в 5 разів вища, ніж під ранок.

Він також додав, що гормон мелатонін впливає на роботу всієї ендокринної системи, імунітету, а також забезпечує спокій і рівновагу людини. Крім того, він допомагає в розвитку талантів, забезпечує схуднення людини. Так, на думку медика, нормалізація сну дозволяє скинути зайву вагу без будь-яких дієт.

Нагадаємо, фахівці Дослідницького інституту медцентру Каліфорнія Пасифік з'ясували, що порушення сну робить мозок людини на 5 років старішим.

За повідомленнями Міністерства охорони здоров'я, у людей, які не висипаються і на сон мають менше семи годин на добу, підвищений ризик розвитку хронічних захворювань.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram