Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 16 січня 2019 07:36
Ексклюзив: Політика
29985

З наступного року родинна трансплантологія буде поза межами закону – нардеп

З наступного року родинна трансплантологія буде поза межами закону – нардеп

КИЇВ. 21 грудня. УНН. Якщо до кінця року Верховна Рада України не відтермінує повноцінний запуск трансплантології, це поставить родинну трансплантацію органів, яка зараз легальна, поза межі закону, а українцям доведеться виїзджати закордон, щоб робити такі операції. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту УНН повідомила народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко.

"Родинна трансплантація, яка відбувається зараз і я знаю навіть, що інститут Шалімова за минулий рік виконав близько 100 операцій. Такі трансплантації з наступного року будуть поза межами закону", - сказала Сисоєнко.

Вона зазначила, що в Україні є 5 000 осіб, які потребують родинної трансплантації органів. Їм доведеться їхати закордон, щоб робити ті операції, які раніше можна було зробити в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор Інституту трансплантології: без зміни закону ми з 1 січня, зупинимо всі операції

"Те, що не запрацює новий закон – це є негативним наслідком. 5 000 осіб, які потребують родинної трансплантації, вони не здобудуть трансплантацію за тим новим законом, де парламент працював тривалий час, більше ніж рік. Ми формували за європейським досвідом, за європейськими законами всю ту систему, яка вкладена в цей великий системний закон і ми вірили, що з першого січня вже п'ять тисяч українців матимуть можливість на здобуття трансплантації в Україні. Але з наступного року знову ж будуть вимушені шукати порятунку в інших державах, в іноземних клініках, як це відбувається весь цей час", - повідомила Сисоєнко.

Нардеп пояснила, що закон, який Верховна Рада України ухвалила в червні 2018 року, передбачав розроблення низки нормативно-правових актів, які Кабінет Міністрів України та Міністерство охорони здоров'я України не встигло розробити. Відповідно, запуск нової системи трансплантації неможливий, а старий може опинитись під загрозою, через те, що новий закон скасовує старі норми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВР не змогла відтермінувати запуск трансплантології

"Сьогодні в нас прийнятий закон, яким з 1 січня 2019 року має запуститись нова система, якої де-факто немає, а де-юре з 1 січня 2019 року призупиняється дія того закону, який діє зараз і який діяв багато років в нашій державі. Тож родинні трансплантації, які відбуваються зараз ще за старим законом, вони також будуть поза межами законодавчого врегулювання в наступному році. Тому що за новою системою ті реципієнти, які потребують трансплантації, в тому числі родинної трансплантації, вони не попадають в реєстр. Навіть родинні донори, які є, вони не включені в умови, яких вимагає новий закон: в реєстр донорів, реципієнтів і все інше. Немає зовсім системи інформаційної, яка б безпосередньо формувала роботу всієї системи трансплантації. Тому старий закон припиняє свою дію, а новий закон, який вступає де-юре, фактично не виконаний можливостями його впровадження", - сказала Сисоєнко.

Як повідомляв УНН, Верховна Рада України обійшла своєю увагою внесення змін до розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини" про перенесення терміну введення в дії. Якщо ж ці зміни не будуть прийняті, то з 1 січня в Україні будуть зупинені всі операції по транспланатціі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...