Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
59895

Експерт спрогнозував ціни на пальне

Експерт спрогнозував ціни на пальне

КИЇВ. 21 грудня. УНН. Причин для підвищення цін на автомобільне паливо в найближчому майбутньому не спостерігається, навпаки можливе зниження вартості. Про це в коментарі кореспонденту УНН розповів Леонид Косянчук, екс-президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів.

Основні фактори, які відіграють важливу роль у зменшенні вартості бензину в Україні – це ціна бензину на зовнішньому ринку та стабільності національної валюти – гривні.

"Зважаючи на те, що у нас в роздрібній ціні надзвичайно висока валютна складова то роздрібна ціна залежить від двох основних чинників. Перший - це ціни зовнішнього ринку, тому що ми більше 80% нафтопродуктів отримуємо по імпорту, а внутрішній виробник формує свої ціни також по імпортному пріоритету. Другий чинник, стабільність гривні", - розповідає Леонід Косянчук.

Експерт, пояснив, якщо тенденція здешевлення вартості нафти на зовнішнього ринку та укріплення гривні збережеться, то бензин в Україні не тільки не подорожчає, а можливо і подешевшає.

Також, важливим фактором є співвідношення попиту та пропозиції. Зараз період "мертвого сезону" - це грудень, січень і перша частина лютого. Тобто попит зменшується, а пропозиція залишається незмінною.

Нагадаємо, за перший тиждень грудня на українських заправках ціни незначно просіли, але зберігають стабільність.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram